Nejvíc se bude válčit na jihu Ukrajiny, říká britská rozvědka

Ukrajinští vojáci střílejí na ruské pozice z houfnice M777 dodané Spojenými státy (ČTK/AP/Efrem Lukatsky)

Ukrajinští vojáci střílejí na ruské pozice z houfnice M777 dodané Spojenými státy | FOTO: ČTK/AP/Efrem Lukatsky

Brzy se rozhoří další fáze války, jejíž hlavní fronta bude dlouhá asi 350 km a bude probíhat na spojnici Záporoží – Cherson. S tímto oznámením na základě získaných informací přišla britská rozvědka.

„Ruské jednotky se téměř jistě shromažďují na jihu, buď čekají na ukrajinskou protiofenzivu, nebo se připravují k útoku. Dlouhé konvoje ruských vojenských nákladních automobilů, tanků, dělostřelectva a dalších věcí se nadále přesouvají z Donbasu na jihozápad,“ píše se ve zprávě, kterou Britové citují.

()

Existují informace o pohybu značného počtu techniky z Ruskem okupovaného Melitopolu, Berďansku a Mariupolu, ale i pevninského Ruska přes Kerčský most na Krym.

Zpravodajci naznačují, že na Krymu byly nasazeny praporové taktické skupiny čítající mezi 800 a 1000 vojáky. Tito muži budou téměř jistě nasazeni k podpoře ruských jednotek v Chersonské oblasti. Dochází k redislokaci taktických skupin z východní části na jih. S největší pravděpodobností budou podle Britů v nejbližších dnech tyto jednotky poslány do Chersonské oblasti.

Také ukrajinské ozbrojené síly pokračují v úderech do týlu nepřítele a jako cíle si vybírají mosty, muniční sklady a železniční uzly na okupovaném jihu. Vzhledem ke strategickému významu železniční tratě spojující okupovaný Krym s jihem jde o kroky, které mají okupantům ztížit logistické vytvoření jižního seskupení vojsk.

„Válka mezi Ruskem a Ukrajinou brzy vstoupí do nové fáze. Nejintenzivnější bojové akce se přesunou na frontu o délce asi 350 km – ze Záporoží do Chersonu,“ uzavřela své hlášení britská zpravodajská služba.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]