Nejvíce lidé věří Zemanovi s Babišem, tvrdí průzkum CVVM

Miloš Zeman, Andrej Babiš (ANO)  (ČTK)

Miloš Zeman, Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Z vrcholných politiků důvěřují Češi, Moravané a Slezané nejvíce prezidentovi Miloši Zemanovi (51 %) a předsedovi hnutí ANO, vicepremiérovi, ministrovi financí a velkopodnikateli Andreji Babišovi (49 %). Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) Sociologického ústavu Akademie věd ČR. V první pětici se umístili ještě ministr obrany Martin Stropnický z Babišova hnutí ANO (42 %), předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský (36 %) a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), jemuž důvěřuje 34 % dotázaných.

Nejvíce lidí naopak podle průzkumu nedůvěřuje končícímu ministrovi pro lidská práva a rovné příležitosti a předsedovi Legislativní rady vlády Jiřímu Dienstbierovi (55 %), ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (54 %) a premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (54 %).

Důvěra nad nedůvěrou převažuje jen u prezidenta Zemana, předsedy Ústavního soudu Rychetského a vicepremiéra Babiše. Rovnováhu důvěry s nedůvěrou ukázal výzkum u ministra obrany Stropnického. U všech ostatních politiků a veřejných představitelů převažuje nedůvěra nad důvěrou.

Průzkum CVVM se uskutečnil ve dnech 10.–17. října 2016, tedy bezprostředně po krajských volbách a v průběhu voleb do Senátu. Dotazováno bylo 982 občanů starších 15 let.

graf-popularity-podle-cvvm

tabulka-cvvm

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články