Někdejší komunista Babiš si stěžuje, že s námi europarlament zachází jako za totality

Premiér Andrej Babiš na schůzi poslanecké sněmovny  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš na schůzi poslanecké sněmovny | FOTO: ČTK

Bývalý člen komunistické strany a agent komunistické Státní bezpečnosti si najednou stěžuje, že s námi Evropský parlament zachází jako za totality. To už je skutečně nějaká porucha.

Andrej Babiš (nebo někdo, kdo vystupuje jako Babiš) si na svém twitteru v pátek napsal: „Česká republika není kolonie Evropského parlamentu. Jejich rezoluce je totálně účelová a vylhaná. Diktují našim občanům, kdo tu má být premiér. To jsme tady v minulosti už 41 let měli! Je to jen další pokus, jak ovlivnit volby a pomoct Pirátům a opozici. Vykážou to @PiratskaStrana a @SpoluKoalice v nákladech na kampaň?“

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Chápete to někdo? Babiš byl skvělá „kádrová rezerva“ minulého režimu. Díky rudé knížce mohl dělat kariéru a dalo mu to výhody, na které pak mohl navázat. Komunistickému panství vděčí za totéž, jako vděčí skokan dobré trampolíně za důkladný odraz. Není od něj hezké, že teď mluví o období éry Gustáva Husáka tak nepříznivě. Komunistická Státní bezpečnost využila jeho a on zase ji, a byla to zdařilá symbióza.

Evropský parlament je podle něj ale nejspíš něco takového jako Nejvyšší sovět SSSR a jeho všemocné předsednictvo. Prý se nám diktuje, kdo tu má být premiérem. To nám ale nikdo nediktuje. Jen bylo dáno najevo, jak premiér nějaké členské země nemůže zacházet s evropskými penězi. Babiš nějak nepochopil, že se to děje podle pravidel a že jsou to evropské peníze a ne jeho.

Premiérem si tady můžeme udělat třeba kocoura Mikeše nebo Jíru z Maršova a Evropský parlament tomu nijak nemůže zabránit. Mikeš i Jíra by ale, pokud by chtěli peníze z evropských dotací, museli taky dodržet pravidla.

Andrej Babiš žije v jakémsi osobním bludu. Jako paranoik vidí všude spiknutí proti své osobě a ještě navíc se domnívá, že jeho osobní byznysové zájmy jsou totožné se zájmy republiky. Teoreticky by někdy mohly být, ale nezdá se, že by tomu tak bylo. Zatím se Babišovi povedlo republiku spíš před zahraničními partnery zkompromitovat. Někteří soudruzi prostě v mládí získali pocit, že svět je jejich a mohou ho konzumovat bez ohledu na to, že tu ještě žijí nějací další lidé. Vládu jedné strany už ale nemáme zakotvenou v ústavě, takže by pan premiér měl pomalu zvažovat, co si počne, až se odlepí od své premiérské židle.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]