Neklid na frontě. Podle Plesla nemá válečný hrdina Pavel znaky vůdce

reprofoto ČT

Babišův šéfredaktor Jaroslav Plesl | FOTO: reprofoto ČT

Zemanovo-babišovská fronta má velký neklid. Stačilo, aby Petr Pavel naznačil okolnosti, za kterých by šel do prezidentské volby, a již naskakuje jedna hysterická reakce za druhou. Odstartoval ji samozřejmě Jiří Ovčáček, odborník na hysterické reakce, přidal se logicky Václav Klaus mladší a nyní je svorně následuje šéfredaktor Babišovy Mf Dnes Jaroslav Plesl.

Ten se v rozhovoru pro dezinformační Parlamentní listy snažil na generála naplivat všemožné pomluvy. V té záplavě kádrováckého bahna naprosto skvěle vyčnívá tato věta: „Pan generál nemá žádné znaky vůdce,“ myslí si šéfredaktor plátku, jehož redaktory úkoluje vyšetřovaný premiér a pan šéfredaktor s tím nemá problém.

Pavel Hofman

Kdo jiný by měl mít znaky vůdce, než člověk, který je vyznamenaný z války za to, že on a jeho lidé zachránili životy jiným vojákům? Jak by se zachoval Jaroslav Plesl? Také by jel obrněným transportérem do boje? A do minového pole? Jak by se zachoval Jaroslav Plesl, kdyby mu srbští vojáci mířili samopalem na hlavu a křičeli, že ho zabijí? Také by se z toho dostal a zachránil životy dalších vojáků?

A když podle Plesla nemá Petr Pavel znaky vůdce, proto byl náčelníkem Generálního štábu Armády ČR? A proto se stal jako první ze zemí bývalého východního bloku nejvýše postaveným vojákem NATO? Takhle se pozná člověk, který nemá znaky vůdce? A protože nemá znaky vůdce, tak obdržel například nejvyšší americké vojenské vyznamenání pro cizince, tzv. Legion of Merit? „Generál Pavel skvěle provedl Vojenský výbor NATO, včetně zástupců národních armád a národních náčelníků generálních štábů, nejnáročnějším obdobím v nedávných dějinách aliance,“ tak bylo Američany toto ocenění zdůvodněno.

Ta hysterie Zemanovo-babišovské fronty je legrační. A nejvtipnější je, že na Petra Pavla nic nemají. Jsou tak zoufalí, že zpochybňují jeho velitelské schopnosti. Je to velká zábava.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner