Neklid ve vládě. Babiš žene své ministry proti sobě. Zaorálek ho zchladil

Lubomír Zaorálek vyjádřil, co si myslí o Babišovi a jeho manažerských schopnostech. (twitter)

Lubomír Zaorálek vyjádřil, co si myslí o Babišovi a jeho manažerských schopnostech. | FOTO: twitter

Jak dokonalý, sehraný a harmonický tým je vláda Andreje Babiše, poodhalil ministr kultury za ČSSD Lubomír Zaorálek. Toho zřejmě nepotěšilo, že Andrej Babiš ve svém a Prchalově nedělním Čau lidi prohlásil, že když se k tomu Zaorálek neměl, miliardu pro lidi v kultuře musel zařídit jeho ministr Karel Havlíček.

Lubomír Zaorálek na premiérova slova reagoval poněkud podrážděně. „Možná by se pan premiér, až bude zmocněncem pro očkování, měl stát i zmocněncem pro kulturu. Rozumět tomu bude zhruba stejně,“ napsal na twitteru. Skoro to vypadá, jako by pan ministr Zaorálek nevěřil svému šéfovi Babišovi. A přitom je to všeobecný odborník na vše. Jen je tedy současně znám svojí neschopností. To se může stát.

Ostatně není to poprvé, co je Lubomír Zaorálek kritický ke svému současnému šéfovi. Před časem o něm prohlásil, že je cizopasný fíkus. Babiš pro změnu o Zaorálkovi řekl, že je líný tlučhuba, kterého nemůže nikdo brát vážně. Na tajných tzv. Šumanových nahrávkách Babiš také říká: „Že je d*bil neschopnej, já mu to řeknu i veřejně.“ Pronesl to k „novináři“ své MF DNES Marku Přibilovi, kterého premiér osobně úkoloval tím, co má kdy psát a zveřejňovat o jeho politických konkurentech.

Faktem je, že Zaorálek má nyní pravdu. Babiš očkování nerozumí. Stejně jako nerozumí chytré karanténě, kterou taktéž osobně manažoval. Neuměl sehnat ochranné pomůcky, nevěděl, jak má zemi vést krizí. Jediné, co zatím zvládá s přehledem, je ohromné zadlužování České republiky. Koronavirus má v České republice přes deset tisíc obětí. Babiš na sebe opět bere zodpovědnost, tentokrát za očkování. Za čas by mělo přijít také zúčtování.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]