Několik jedinců střílelo do davu ve Filadelfii. Útok si vyžádal tři mrtvé

Ilustrační foto (PxHere / CC0 1.0)

Ilustrační foto | FOTO: PxHere / CC0 1.0

V rušné zábavní čtvrti South Street ve Filadelfii na severovýchodě Spojených států amerických v sobotu večer střílelo několik jedinců do davu lidí. Střelba si vyžádala nejméně tři oběti a jedenáct lidí bylo zraněno. Nikdo zatím nebyl zatčen. Informovala o tom CNN.

Policisté hlídkovali v oblasti South Street, která je jednou z nejoblíbenějších zábavních čtvrtí v centru Filadelfie, když krátce před půlnocí zaslechli střelbu a zpozorovali několik aktivních střelců střílejících do davu, uvedl inspektor filadelfské policie D. F. Pace.

(Týdeník FORUM)

Jeden z policistů byl přibližně 10 až 15 metrů od jednoho ze střelců a na podezřelého vystřelil. „Nejsme si jisti, zda byl zasažen, nebo ne, ale policistovi se podařilo tuto osobu přimět k tomu, aby odhodila zbraň a utekla,“ uvedl policejní inspektor.

Místo činu je známé svými zábavními podniky s mnoha bary a restauracemi. „Byly tam stovky osob, které si prostě užívaly South Street, jako každý víkend, když vypukla tato střelba,“ řekl Pace. Podle úředníků byli zabiti dva muži a jedna žena.

Na místě činu byly nalezeny dvě pistole, včetně jedné s prodlouženým zásobníkem. K žádnému zatčení však nedošlo. Jména a stav obětí nebyly do nedělního rána zveřejněny.

Podle údajů Gun Violence Archive došlo v letošním roce v USA k nejméně 239 masovým střelbám. V poslední době byla nejhorší ta, ke které došlo na základní škole v texaském Uvalde; 18letý Salvador Ramos postřílel 21 lidí. Počtem obětí je tak třetí nejhorší v USA za posledních 20 let.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články