Některé restaurace byly otevřené až do rána, zuří Blatný. Žádá milionové pokuty

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) (Facebook/Úřad vlády)

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) | FOTO: Facebook/Úřad vlády

Policisté podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v noci zasahovali ve velkém množství restaurací a klubů, které zůstaly otevřené i po 22. hodině. Ani přes upozornění údajně některé podniky nezavřely. Blatný to označil za nezodpovědnost.

„Podle policejního prezidenta Jana Švejdara policie v noci opakovaně vyjížděla k nelegálně otevřeným restauracím a klubům. Ani přes upozornění podniky nezavřely a mnohdy byly otevřené až do rána,“ informoval v sobotu na twitteru ministr zdravotnictví Blatný s tím, že bude požadovat vysoké pokuty v řádu milionů korun.

Chování některých podniků označil za nezodpovědnost. „Chápu a vnímám, že veškerá omezující opatření jsou pro spoustu lidí z různých důvodů bolestivá. Neděláme je rádi a všichni se chceme co nejdříve vrátit zpět do běžného života,“ řekl ministr zdravotnictví.

Ilustrační foto (ČTK)

Blatný zároveň připomněl snahu zdravotníků, policistů, učitelů, malých podnikatelů nebo pracovníků v sociálních službách. „Ti všichni pomáhají a snaží se. Ale právě kvůli nezodpovědnosti některých se nám stále nedaří situaci zlepšit,“ dodal.

Česká republika přešla ve čtvrtek ze 4. stupně v protiepidemickém systému (PES) na 3. stupeň. Otevřít tak mohly také restaurace a bary. Provozní doba je však omezena od 6. do 22. hodiny. V podnicích zároveň mohou být u stolu pouze čtyři osoby, obsazenost smí být pouze 50 procent.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]