Některé uprchlice byly v německých táborech znásilněny

Eric Drooker

Z některých uprchlických táborů v Německu přicházejí informace o znásilňování, sexuálním obtěžování, napadání i nucené prostituci. Kromě žen byly prý oběťmi i děti. Informovala o tom ve své reportáži německá pobočka webu Huffington Post.

Autorka Sophia Maierová popisuje své setkání se Srbkou Marijí (24), která je v zařízení pro imigranty v Berlíně. Sice přijela do Německa i s manželem Predragem, ale v táborech musí spát muži a ženy odděleně. Proto má Marija strach, protože po budově se pohybují muži, kteří obtěžují druhé pohlaví. Celé noci nespí. „Neustále sem někdo v noci chodí a zírá na mě,“ popsala své trauma redaktorce. Většina žen nechodí v noci ani na toaletu, bojí se, že budou napadené.

Podle výpovědí mnoha svědkyň spí ženy v táborech oblečené, aby nepůsobily vyzývavě a alespoň nějakým způsobem násilníkům zabránily v obtěžování.

Ženy-uprchlice jsou kromě sexuálního násilí někdy vystaveny i rasistickým poznámkám a verbálnímu napadání.

Podle hned několika humanitárních organizací došlo například v táboře v Giessenu v německé spolkové zemi Hesensko k několika znásilněním a dokonce se tam objevily i případy, kdy imigranti nutili ženy k prostituci přímo v táboře.

Eric Drooker

Problémem podle reportáže je, že v táborech není dostatek bezpečnostního personálu. Přeplněné objekty jsou tak podle expertů místem, kde se právě podobnému zločinu může dařit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]