Na možné ovlivňování voleb upozornil deník FORUM 24 čtenář, který se u své babičky v domově důchodců setkal s nestandardní situací. Když byl svou příbuznou navštívit, našel u ní obálku, v níž byl pouze jeden hlasovací lístek, a to ten hnutí ANO.

O zvláštní situaci informoval muž, který si nepřeje být jmenován, aby neudělal své blízké problémy. „Při návštěvě naší babičky v domově důchodců jsem zažil dosti nemilý šok. Na stole měla modrou volební obálku, na čemž by nebylo nic divného, tím šokem byl však obsah zmíněné obálky. Nacházela se v ní pouze jedna strana, respektive hnutí – ANO,“ napsal FORUM 24.

Vypadá to, že ne všude se hraje podle pravidel. „Nejvíce mi na tom vadí princip, na kterém funguje získávání těchto hlasů pro hnutí ANO! Sám předseda tohoto hnutí všude hlásá, jak všichni kradou, blábolí a lžou, ale ještě nikdy se mi nestalo, aby nějaký subjekt používal zmíněné metody,“ píše naštvaný muž. „Toto smrdí praktikou bývalého režimu, nikoliv demokracií,“ dodává.

Nejvíce mu vadí, že podle jeho slov někdo ponižuje osobu, na které mu záleží. „To, že hnutí bojující za přímou demokracii blokuje jakékoliv negativní komentáře na svých stránkách, je věc jedna, ale to, že tu budoucí vítěz voleb získává hlasy těchto nevinných osob, je věc druhá, a to se mě opravdu hluboce dotýká,“ říká muž, jehož babičku údajně chtěli podvést.

Obdobná situace nastala i v obci Loučka, kde měli podle zdroje FORUM 24 důchodci lístek hnutí ANO vytažený z obálky a předpřipravený, aby se „nezmýlili“ při svém výběru.

Chcete číst i tištěnou verzi deníku FORUM 24? Nový magazín Revue FORUM si můžete předplatit prostřednictvím sbírky na portálu HitHit.cz.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora