Na několik věcí si v pokoji dávám velký pozor, říká bývalá zaměstnankyně hotelu

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

V době dovolených si mnoho rodin rádo dopřeje pohodlí hotelu, v němž se nemusí o nic starat a který umocní jejich dojem z volných dní. Jak se ovšem zdá, nemusí být všechno tak idylické, jak si myslíme. Bývalá zaměstnankyně hotelu se svěřila s několika tajemstvími. 

Léta práce v hotelu naučila Evangeline, která se na TikToku prezentuje jako @queenevangeline25, mnoho. Rozhodně i věci, na něž by zřejmě raději zapomněla. Na sociální síti se bývalá hotelová pracovnice podělila o pět tipů, na co v ubytovacím zařízení zaměřit svou pozornost.

(Týdeník FORUM)

Většina z rad se týká čistoty ubytování. Přestože se nám může často zdát, že náš pokoj je vycíděn těsně předtím, než jsme se v něm ubytovali, není tomu tak. Velkým problémem může být podle Evangeline například přehoz na posteli. 

“Nikdy bych si na něj nesedla, natož lehla,” říká bývalá pracovnice hotelu. “Tu věc sundám v první minutě, kdy vejdu do pokoje. Tyhle věci se často neperou,” dodává s tím, že někdy to může být třeba jen jednou za rok. 

Pozor si dejte také na dálkový ovladač od televize. Přestože je jednou z nejčastějších věcí, kterou na pokoji využijete, raději si jej před prvním použitím pořádně otřete navlhčenými ubrousky. “Nikdy nevíte, kolik lepkavých prstů se přístroje dotklo, a uklízečky ho možná zapomněly pořádně očistit,” připomíná Evangeline.

()

Umyjte i všechny skleničky, které budete v pokoji či koupelně mít. Když bude možné použít papírovou variantu, raději se rozhodněte pro ni. “Nikdy bych ty skleněné nepoužila, aniž bych je předtím neumyla,” říká “odbornice na hotelovou hygienu”.

S Evangeline souhlasilo na sociální síti mnoho lidí. “Léta jsem pracovala jako uklízečka a nikdy bych nezůstala v hotelu, aniž bych si sama neuklidila celý pokoj,” napsala jedna z komentujících. “Přehoz přes postel a ozdobné polštáře jdou okamžitě dolů,” přidal se další.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články