Nelidští vrazi. S Ruskem nesmíme mluvit, dokud nepadne na kolena

Snímek z města Buča po osvobození od Rusů (Profimedia)

Snímek z města Buča po osvobození od Rusů | FOTO: Profimedia

Norimberský proces. To je to, co by mělo následovat po ruské agresi proti Ukrajině. Světem otřásly záběry z města Buča, kde Rusové bestiálně vraždili civilisty. Je nepřijatelné, aby tento odporný válečný zločin, stejně jako všechny ostatní, Vladimiru Putinovi prošel.

I po týdnech od počátku napadení Ukrajiny sledujeme od některých států polovičaté postoje a nedostatečně rázné odpovědi. Jakmile ale byly zveřejněny fotografie zavražděných civilistů, měl by s tím být okamžitě konec. A ne, nejde jen o to, co říkal Volodymyr Zelenskyj, tedy že by ruské matky měly vidět, jaké vychovaly vrahy. Měl by to vidět celý svět. Pan Scholz. Pan Macron. Lavírující Slováci. Viktor Orbán a jeho voliči.

Eric Drooker

Každý normální člověk je šokovaný, znechucený, zoufalý. Lidé se svázanýma rukama. Ženy a děti v masových hrobech. Zvěrstva, jaká jsme si ve 21. století nedovedli představit. Jenže tohle je ruská armáda, ti údajní osvoboditelé. V roce 1945 došlo jen k výměně jednoho tyrana za jiného. A dnes ten druhý tyran řádí dál a nikdo se nemá k tomu, aby ho zastavil.

Až válka skončí, bude zajímavé sledovat, kdo i přes hrůzy, které jsme viděli, začne couvat, obchodovat s Ruskem a zapomínat. Svět ale nesmí na tyto strašné činy zapomenout nikdy, jako nikdy nezapomene na Adolfa Hitlera. Vladimir Putin bude totiž zapsán úplně stejně. Jako zákeřný, šílený vrah nevinných lidí.

Každý, kdo nyní bude Putinovy zločiny zlehčovat, se na nich podílí. Je potřeba definitivně ukázat páté koloně, že schvalování vražd není názor, ale trestný čin. Nezbývá než doufat, že svět, až poleví prvotní rozhořčení, bude připraven nikdy na toto zlo nezapomenout a potrestat Rusko tak, jak si zaslouží. Tato země musí padnout na kolena a úplně se změnit, jako se to stalo nacistickému Německu. Žádné vyjednávání, žádný dialog, už zbývá jen tvrdost. Protože Ruskou federaci ovládl opravdový ďábel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články