Nelovte Pokémony, ale muslimy. Antiuprchlická skupina zneužila reklamu Kooperativy

Internetová skupinka Blok proti islamizaci, která na svém facebookové stránce dehonestuje, koho jen může, tentokrát pravděpodobně přestřelila. Sdílením obrázku s upravenou fotografií reklamy společnosti Kooperativa, jejíž slogan uživatelé změnili na „Nelovte Pokémony, ale muslimy“, bude možná čelit trestnímu oznámení.

Screenshot 2016-07-25 16.14.12

„Vtipálci“ ze stránky, kde příliš inteligentních příspěvků nalézt nelze, sdíleli obrázek s popiskem „Kooperativa je zřejmě slušnej oddíl“ 21. července. Dočkali se doposud tisíců sdílení a „líbí se mi“, odezvy byly i nesouhlasné – jedna přímo od zástupců Kooperativy.

„Kooperativa je slušná společnost… Proto vás žádáme o smazání tohoto příspěvku. Urážlivý výrok jste spojili s naší značkou. Vaše jednání považujeme za protiprávní. V případě, že nedojde ke smazání příspěvku do pondělí 25. 7. 2016, budeme se bránit právní cestou,“ stojí v komentáři.

Ke smazání příspěvku doposud (25. července, 16:30, pozn. red.) nedošlo. Autorem upravené verze je zřejmě bývalý místopředseda pražských Svobodných Pavel Pešan.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner