Nemám slov, jen slzy v očích a smutek na duši. Zeman to schytal od vlastních voličů

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Zdá se, že Miloš Zeman zklamal část svých voličů. Poté, co před měsícem ve svém projevu odsoudil ruskou agresi na Ukrajině a Vladimira Putina označil za šílence, nyní chválil cestu premiéra Petra Fialy (ODS) do Kyjeva. To už však bylo zřejmě pro jeho příznivce příliš, a začali se proto od hlavy státu odvracet. Minimálně tak lze usuzovat podle komentářů na sociální síti.

„Telefonicky jsem dnes hovořil s premiérem Petrem Fialou. Bavili jsme se o nadcházejícím summitu NATO,“ objevilo se ve středu na oficiálním facebookovém profilu prezidenta Miloše Zemana. „Plně jsme se shodli na mandátu české delegace na summitu NATO, kterou povede právě pan premiér,“ oznámil Zeman ještě před čtvrtečním setkáním špiček Severoatlantické aliance. 

„Během rozhovoru jsem vysoce ocenil nedávnou cestu pana premiéra do Kyjeva,“ dodala hlava státu. Slova Miloše Zemana rozhodně nenechala chladnými jeho údajné příznivce, kteří zřejmě od prezidenta očekávají jiné názory.

„Škoda, zklamal mě. To bych nikdy nepředpokládal, že otočí a bude chválit ten hnůj co tu je,“ okomentoval Zemanův příspěvek například Milan K. „Nepatřím zrovna k lidem, co se obvykle takhle veřejně vyjadřují, ale tady fakt musím. Vždycky jsem vás považovala za inteligentního člověka a politika, který má ledacos za sebou. Ale poslední měsíce vůbec nerozumím vašim rozhodnutím. Je to velké zklamání,“ napsala také Petra Č.

Paní Dagmar K. by podle svého příspěvku nevěřila, že je Miloš Zeman něčeho takového schopen. „Zklamal jste mě, nemám slov jenom slzy v očích a smutek na duši,“ napsala na sociální síti. „Toto nemá cenu ani komentovat. Možná by bylo lepší, kdyby jste odstoupil, pane prezidente. Vážila jsem si vás, ale hrozne jste mě zklamal,“ přidala do komentářů Martina P., která se netají tím, že je voličkou SPD.

()

„Pane prezidente vždy jsem Vám fandil a obdivoval Vás. To již bohužel skončilo,“ komentoval také Zdeněk H. „Už můj prezident nejste. Kdysi jsem vám fandil, dnes je z vás jen loutka,“ doplnil do komentářů svůj názor Roman K.

Paní Blažena J. se pak dokonce tázala, zda premiér Fiala skutečně hovořil s hlavou státu. „S kým jste vlastně mluvil? Víte jistě, že to byl prezident? Není snad možné, že by tohle mohl říct a takhle si protiřečit. Nechápu,“ podivila se.

„Pane Prezidente, volila jsem vás. Měla jsem vás ráda, ale hlavně jsem vám věřila. No teď jste mě zklamal, a to v poslední době víckrát, je mi to líto,“ přidala také Marta K. „Pane prezidente, zklamal jste. Až budete odcházet z úřadu na odpočinek, vezměte toho Fialu sebou ať táhne ke všem čertům,“ vzkázal ostře přes sociální síť Karel S.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]