Němci chytili Čecha, jak převáží osobák uvnitř autobusu

repro: Spiegel.de

Na dálnici 6 v Porýní-Falcku policie zastavila řidiče autobusu, který místo cestujících převážel uvnitř osobní automobil. Policisté hlášení řidičů, kteří pozoruhodnou záležitost viděli, nejdřív nechtěli moc věřit.

Na stanici dálniční policie Kaiserslautern nejdřív zavolal jeden řidič a nahlásil, že „v autobuse je auto“. Policie nevěřila svým uším, dokud nezavolal další člověk a volající popisoval něco podobného. „Během několika minut zavolalo a nahlásilo pár řidičů autobus, který v interiéru převáží auto,“ říká Steffen Sandmeier z místní dálniční policie.

Policejní hlídka nepátrala dlouho a nakonec objevila autobus rok výroby 1976, který směřoval do Francie. Policisté nasměrovali autobus na nejbližší odpočívadlo a tam si mohli prohlédnout skutečně pozoruhodný jev. Místo cestujících byl uvnitř celý VW Passat a kromě toho řadu kanystrů s olejem a benzinem a staré pneumatiky.

Na otázku, jak se povedlo dostat auto dovnitř, jim řidič, čtyřicetiletý Čech, vysvětlil, že zadní stěnu autobusu rozřízl a opatřil po stranách panty. Tak mohla být zadní část mohla otvíratelná jako dveře od stodoly.

Policista Sandmeier zavtipkoval a prohlásil, že řidič zřejmě hodlal z autobusu udělat obytný vůz a jako první krok si vestavěl garáž. Řidiči teď hrozí pokuta (Čechy napadne, za co vlastně, když se zas tolik neděje) a jízda skončila.
Čech se ale nevzdal a zavolal přátelům a ti přijeli s transportérem. Úředníci uvažovali, proč to neudělal rovnou, ale zřejmě netuší, čeho je schopna vynalézavá česká mysl schopná improvizací a zlaté české ručičky.

(Zdroj: Spiegel.de.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner