Němci řeší očkování, Babiš kafe v kelímku. A tak je to se vším

Andrej Babiš  (FB A. Babiše)

Andrej Babiš | FOTO: FB A. Babiše

Spolková republika Německo intenzivně pracuje na přípravě očkování občanů proti novému koronaviru. Existuje již dokonce web, na němž budou aktualizována data o proočkovanosti, aby následně bylo možné reagovat zmírňováním různých opatření. A co má Česká republika? Nefunkční rezervační systém na testování a premiéra, který řeší, jestli můžeme venku pít kávu z kelímku.

Je evidentní, že Česko se z problémů bude dostávat ještě pomaleji, než se čekalo. Máme tu sice statisíce úředníků, z nichž mnozí nemají během pandemie co dělat, a přesto se nikdo zjevně nevěnoval tomu nejdůležitějšímu: přípravě plánu, který bude fungovat od ledna 2021 tak, aby byl skutečně efektivní, rychlý a bezproblémový.

()

Jenže dovedete si něco podobného představit v zemi, která není ani schopna normálně spustit e-shop na dálniční známky? Asi těžko. Když člověk čte příběhy zlikvidovaných podniků, je mu smutno. Ale ještě daleko smutnější je fakt, že vláda zatím nezvládla ani jediný úkol, který během pandemie každý krizový manažer má.

Vzpomínáte si na to, jak nefungovala distribuce ochranných pomůcek, ale Babiš nesmyslně vykřikoval, že tam, kde chybí, je osobně doveze? Vzpomínáte na slavný semafor? A vidíte také, že ten slavný systém PES už nemá nic společného s přehledným plánem toho, co se kdy bude či nebude zavírat?

Je skutečně těžké si představit, že se lidé budou moci v co nejkratší době dobrovolně očkovat. Že by se vůbec něco podobného v dohledné době rozjelo. Tahle vláda je totiž tak neschopná, že si to člověk neuměl představit ani v těch nejhorších snech.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]