Němci s očkováním přitvrdí. Češi, už se proberme, jsme mezi nejhoršími na světě

Premiér Andrej Babiš (ANO) nese zodpovědnost za nezvládnutou epidemii v Česku. Příčiny naší situace jsou ale ještě hlubší (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) nese zodpovědnost za nezvládnutou epidemii v Česku. Příčiny naší situace jsou ale ještě hlubší | FOTO: ČTK

V Německu se neočkovaní lidé nedostanou do restaurace a do většiny obchodů, nemohou jít do kina či do divadla. Od února bude pravděpodobně očkování povinné, protože se na tom shoduje současná vláda s budoucí a opírají se o podporu 72 procent Němců. A také o statistiky Institutu Roberta Kocha, které praví, že mezi nemocnými covidem je 80 procent neočkovaných pacientů. V Česku nastupující ministr zdravotnictví Válek, který je místopředsedou snad nejprozápadnější strany TOP 09, ale stále trvá na tom, že je povinné očkování krokem do tmy. 

Když na mapu Evropy zaneseme míru očkování a míru úmrtnosti na covid v jednotlivých zemích, vidíme mapu, která kopíruje učebnice dějepisu. Jako by železná opona zůstala a my pořád žili na zaostalém Východě. Západní země mají zásadně vyšší poměr očkovaných obyvatel k neočkovaným a mají také zásadně nižší počty obětí. Zatímco Česko mívá přes 60 mrtvých na milion obyvatel za posledních sedm dní, tak Francie či Portugalsko jich má kolem deseti. Německo mívá nyní 20 mrtvých na jeden milion za sedm dní, a proto se v celé zemi spustil alarm. Dosluhující kancléřka Angela Merkelová se snadno dohodla s nastupujícím kancléřem Olafem Scholzem, že navrhnou poslancům Německého spolkového sněmu zavedení povinného očkování. Bude s největší pravděpodobností platit od února.

()

Česko má přitom podle statistik třikrát více úmrtí na covid než sousední Německo. V počtu nakažených i v počtu těžkých případů jsme na tom rovněž mnohem hůře a máme také skoro o 10 procent nižší počet očkovaných lidí. Němci však právě debatují o tom, že v boji s covidem oproti zemím ještě dále na západ selhávají, a probíhá tam krutá debata ohledně zodpovědnosti. Naše situace je daleko horší. Jsme takřka nejhorší na celém světě, nebýt našich bratrů Slováků. Jako by na té dnešní mapě i to slavné Československo stále přetrvávalo. Ovšem v tom nejhorším, co si lze představit.

Co kdybychom si už někdy konečně nalili čistého vína a začali se ptát, proč jsme horší a někdy dokonce i nejhorší? Je to tak, že jsme hloupější či kulturně zaostalejší? Nebo že jsme méně disciplinovaní? A nesouvisí to náhodou i s tím, že máme na Pražském hradě v roli prezidenta naprosto neuvěřitelnou vykopávku z bolševického pravěku?

Nejde o to, abychom sebe ponižovali před ostatními. Naopak je nutné bojovat a ukázat, že něco umíme. Je třeba zásadně zlepšit efektivitu našeho státu, který v této pandemii selhává. Dále je třeba začít aktivně bránit naše méně informované a naivnější spoluobčany před gejzírem bludů a lží, jež se k nám hrnou z dezinformačních médií, jež jsou napojena na Rusko. Ruská dezinformační propaganda svými bludy v Česku zabíjí tisíce lidí. My tomu jenom bezmocně přihlížíme.

Ilustrační foto (archiv FORUM 24)

Česká republika stále bojuje se stíny své komunistické minulosti a letitého kulturního zaostávání za západním světem. Více než třicetiletá historie svobodného vývoje nás posunula hodně dopředu, ale z mnoha hledisek je Česko stále ještě skanzen plný pověrčivosti a zmatení, které jsou důsledkem uzavřenosti před světem a nižší informovaností. Současná epidemie to naplno odhalila. Víme přitom dobře, jak populární jsou u nás hlasy, že je třeba si zachovat svobodu oproti těm „nesvobodným zemím na Západě“. Tato konstrukce patří mezi ukázkové ruské lži.

My Češi máme úkol: vzpamatovat se a udělat civilizační krok dopředu. A nepleťme si už konzervatismus se zaostalostí a svobodu opřenou o zodpovědnost se svobodou chovat se absurdně nebo se svobodou nedělat vůbec nic. To je svoboda mužíků, nikoli svoboda sebevědomých lidí.

Nakonec se podívejme na výmluvnou statistiku. Ukazuje, kolik lidí zemřelo na covid v uvedených evropských zemích za posledních sedm dní a v přepočtu na 1 mil. obyvatel. Ukazuje to názorně civilizační rozdíl mezi východními a západními zeměmi Evropy. V přepočtu na milion obyvatel máme třikrát více mrtvých než Německo a skoro desetkrát více než Francie. U všech těchto zemí je markantní souvislost s mírou očkování.

Země a počet mrtvých na 1 milion obyvatel za posledních 7 dní (od 2.12.):

Maďarsko 103,3
Bulharsko 93,2
Slovensko 73,6
Česko 62,1
Německo 20,5
Velká Británie 10,5
Portugalsko 7,1
Francie 6,3

Zdroj: Statista.com

O souvislosti mezi katastrofálním vývojem epidemie a zasažením země ruskou dezinformační propagandou píše aktuální Týdeník FORUM.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]