Němcová: Babišovi o řešení migrační krize nejde, chce se jen zviditelnit

Eric Drooker

Nové prohlášení Andreje Babiše, podle kterého by se Česká republika měla hájit žalobou proti povinné kvótě na příjem uprchlíků, je podle Miroslavy Němcové účelové. Ministr financí se podle předsedkyně sněmovního mandátového a imunitního výboru snaží pouze nabrat pozitivní body a upozornit na sebe. Pokud by totiž svá slova myslel vážně, podpořil by prý návrh ODS ze začátku října, který požadoval připojení ČR k žalobě několika dalších států EU.

Vyjádření Miroslavy Němcové:

Andrej Babiš dnes prohlásil, že by se Česká republika měla přidat k žalobě na prohlasování povinných kvót pro přerozdělení migrantů mezi jednotlivé členské země EU.

Toto stanovisko 1. místopředsedy vlády je v rozporu s tím, jak v této věci hlasuje v Poslanecké sněmovně.

1. října 2015 ODS ve Sněmovně navrhla desetibodové usnesení k situaci v oblasti bezpečnosti a migrace. V prvním bodě jsme navrhovali právě to, aby se ČR k žalobě připojila. V hlasování ministr financí Andrej Babiš tento návrh nepodpořil, a tak i kvůli jeho hlasu návrh schválen nebyl. Propásli jsme tak vhodný čas k podání žaloby. Podobně nepodpořil Andrej Babiš další návrh, který se týkal zásahu proti pašeráckým lodím a požadavku, aby byly využity veškeré možnosti k získání souhlasu OSN k potírání pašeráků.

Jeho dnešní postoj je naprosto nedůvěryhodný a dokazuje, že se Andrej Babiš veze na momentální vlně a jde mu pouze o zviditelnění. Hlasování ve Sněmovně jej usvědčuje z toho, že o skutečné řešení vážné migrační krize mu vůbec nejde.

Miroslava Němcová

předsedkyně mandátového a imunitního výboru PS PČR

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]