Němcová: Každý živnostník by měl kontroly označit za pomatené

Poslankyně ODS Miroslava Němcová (Pavel Hofman)

Poslankyně ODS Miroslava Němcová | FOTO: Pavel Hofman

Podle poslankyně ODS Miroslavy Němcové by se živnostníci, na které přijdou kontroloři, měli zachovat jako Andrej Babiš, který by měl být vzorem. Tedy zdrhnout a označit kontrolory za pomatené. Poslankyně ve třech bodech reagovala na Babišovo skandální chování v posledních dnech:

1) Na Andreje Babiše přijeli kontroloři. Odmítl se s nimi setkat, utekl. Šéfka kontroly je prý pomatená, ostatní byli předsedou vlády označeni za vlastizrádce. Potom se opravil: jsou to prý jen udavači a na tom trvá. Premiér s krycím jménem Bureš jistě ví o udávání své.

2) O kontrolách pod vládou ANO by čeští živnostníci mohli vyprávět. Tlak na ně roste, připomíná to snahu o jejich likvidaci: kontrolní hlášení, EET na každý párek ve stánku, blázinec kolem DPH na pivo. Drastické pokuty za každičkou chybu. Třeba za špatně účtovaný kopeček zmrzliny se šlehačkou. K tomu státem organizovaná udavačská loterie Účtenkovka.

3) Premiér nemá jiná práva než živnostník. Má být vzorem. Z toho plyne: každý český podnikatel a živnostník, na kterého Babišovi kontroloři zakleknou, by se měl příkladem předsedy vlády řídit: před kontrolory prásknout dveřmi a označit je za pomatené udavače.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články