Němcová píše Hamplovi: Pojďme vést kampaň férově. Můžeme jít příkladem

Senátorka Miroslava Němcová z ODS  (repro ČT)

Senátorka Miroslava Němcová z ODS | FOTO: repro ČT

Poslankyně Miroslava Němcová se několik dní před druhým kolem voleb do senátu obrátila na svého soupeře Václava Hampla. Reagovala na některá jeho vyjádření v médiích a požádala jej, aby společně vedli kampaň slušně a férově. Hampl odepsal, že si nic jiného nepřeje.

DOPIS MIROSLAVY NĚMCOVÉ:

Vážený pane profesore,

obracím se na Vás s návrhem i prosbou. 

Ihned po skončení prvního kola senátních voleb jsem ve všech mediálních výstupech poděkovala svým soupeřům za slušnou kampaň. Toto poděkování bylo určeno samozřejmě i Vám. Byla v něm nevyslovená naděje, že bychom tímto solidním způsobem mohli projít i v pokračující kampani před druhým kolem. 

Ale již pár hodin poté mi začali psát přátelé a mí voliči, kteří s nevolí zaznamenali Vaši reakci v jednom internetovém deníku. Po přečtení jsem si řekla, že Vám zkusím něco navrhnout. Chápu, že volby jsou soutěží. Své hraje touha po vítězství, napětí i únava. V tom jsme na tom stejně. Jeden z nás vyhraje, druhý prohraje. 

Do cílové rovinky můžeme dospět férově nebo jinak, volba prostředků je na nás. Dovoluji si Vám navrhnout tu první možnost. A to nejenom proto, že si myslím, že je rozhodně lepší, ale i proto, že my dva bychom mohli jít příkladem. Můžeme se pokusit ukázat jiný typ souboje, než jaký je běžně k vidění. V srdci Prahy, ušlechtilého a nádherného města, kde máme čest se ucházet o senátorské křeslo, by se to podle mě hodilo. 

Možná se touto cestou nebudete moci nebo chtít vydat. Budu to respektovat, ale rozhodně se k Vám v takovém případě nepřidám. Nevidím v tom smysl. Cítím se být dost silná na to, abych si dělala věci po svém.

Mějte se dobře, zdravím Vás

Miroslava Němcová

ODPOVĚĎ VÁCLAVA HAMPLA:

Vážená paní poslankyně,

děkuji za Váš otevřený dopis. Ujišťuji Vás, že nic jiného než rovnou soutěž politických programů si nepřeji. Mohu Vám veřejně slíbit, že budu nadále usilovat o férové vítězství v senátních volbách v 27. obvodu, abych mohl dále pracovat ve prospěch ochrany životního prostředí, evropské integrace, dostupnosti vzdělání a kvality života ve městě.

Srdečně

Václav Hampl

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com