Němcová: Vyvoďte odpovědnost za šikanu odpůrců EET

Eric Drooker

Ostré kritice podrobila bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová jednání, které musí podstupovat živnostníci, kteří nepodporují zavedení elektronické evidence tržeb. Po televizním vystoupení jedné z nich totiž byla majitelka obchodu Petra Fenclová okamžitě podrobena kontrole ze správy sociálního zabezpečení. Podle předsedkyně mandátového a imunitního výboru Sněmovny jde o jasný příklad, jak Andrej Babiš zachází s odpůrci svých myšlenek. Němcová je přesvědčena, že se jedná o záměrnou likvidaci živnostníků.

Svobodné fórum přináší nekrácené vyjádření Miroslavy Němcové:

V pořadu České televize Máte slovo (4. 6. 2015) vystoupili dva zástupci živnostníků, kteří oponují návrhu zákona o elektronické evidenci tržeb. Oba byli vystaveni praktikám, které připomínají postupnou likvidaci živnostníků po roce 1948, v době vlády komunistů.

Na Petru Fenclovou, majitelku obchodu, přišla 12 hodin po odvysílání pořadu tajná kontrola ze správy sociálního zabezpečení. Úřednice přiznala, že důvodem kontroly byla kritika paní Fenclové namířená proti systému, který na živnostníky chystá Ministerstvo financí řízené Andrejem Babišem.

Tento příklad prokazuje, že vláda živnostníky považuje za podvodníky a je připravena je likvidovat ve prospěch velkých podnikatelských subjektů. Nástroji likvidace se stává narůstající byrokracie propojená se systémem udavačství a represivní kroky ze strany ministerstev a institucí v podobě šikanózních kontrol. Opakuje se komunistický atak na tu část společnosti, která je na státu nejméně závislá. Nečerpá dotace a výhody dané zákoníkem práce, ale stará se sama o sebe.

Žádám ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou, aby věc prošetřila a vyvodila okamžitě personální odpovědnost. Někdo dal úřednici příkaz, aby na tajnou kontrolu „vzpurné“ živnostnice šla. Musíme vědět, kdo to byl a proč tak z moci státu proti občanovi vystupoval. Taková praxe nesmí být za žádných okolností tolerována!

Považuji rovněž za alarmující slova druhého účastníka televizní diskuse, Pavla Havlíčka, známého kritika Andreje Babiše, který tvrdí, že byl před pořadem zastrašován.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]