Němeček opět kritizuje MF DNES za lživé informace a manipulace

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček  (ČTK)

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček | FOTO: ČTK

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček si na útoky od svého vládního kolegy Andreje Babiše už zvykl. Co však dokáže sociálnědemokratického člena kabinetu premiéra Sobotky stále lehce rozčílit, jsou články, které proti jeho osobě, rezortu, který vede, a návrhům, jež předkládá, vychází občas na stránkách Mladé fronty DNES. Tedy deníku, který vlastní a ovládá ministr financí Babiš. Text, který vyšel v den, kdy vláda jednala o navýšení plateb za státní pojištěnce, dokonce Němeček označil za snůšku drbů a zoufalou manipulaci.

Touha Andreje Babiše ovládnout ministerstvo zdravotnictví je patrná od vstupu slovenského miliardáře do politiky a posléze do vlády. Sám vicepremiér několikrát ČSSD vyzval, aby „jim to zdravotnictví dali, když to nevědí řídit“. Od doby, kdy Babiš začal přes svůj zdravotnický holding investovat miliardy do českých a slovenských reprodukčních klinik, zajímá se o Němečkův post ještě zřetelněji. A nejraději k tomu používá právě svou MF DNES.

Článek proti mně vyšel teď – „asi náhodou“

To však ministru zdravotnictví silně vadí. Po posledním útoku si už Němeček nenechal svůj názor pro sebe a své stanovisko zveřejnil na svém facebookovém profilu. „Nepravdivá snůška drbů a jedna amatérská špatná fotka v dnešní MFD je ukázkou zoufalé manipulace. A jak na potvoru to vyjde v den, kdy vláda jedná o navýšení plateb za státní pojištěnce. Asi náhoda!“ rozčílil se šéf zdravotnictví.

Cílem bylo mrsknout špínu po mém rezortu

Podstatou článku bylo podezření Mladé fronty, že se na ministerstvo za podivných okolností vracejí zaměstnanci, kteří v úřadu pracovali pod ministrem za ODS Julínkem. „Ministerstvo má stovky zaměstnanců a autorka senzačně objeví, že pár z nich tam pracovalo již za ministra Julínka. Senzace – Němeček chystá pravicový puč. Gratuluji k objevu! Kdyby autorka hledala pořádně, tak najde mnohem víc zaměstnanců, kteří pamatují předchozí ministry. Ty pravicové i levicové,“ vysvětluje Svatopluk Němeček. „Ale ono cílem článku nebylo přinést čtenářům nějaké nové informace. Cílem bylo mrsknout špínu po ministerstvu zdravotnictví a vykřiknout: podívejte, mají fleky na zdi,“ je ministr přesvědčen o účelovosti článku. „Nebojím se názorových střetů. A už vůbec ne pomluv a lží,“ vzkázal nekonkrétně Němeček.

Němeček MF DNES nebere vážně

O věrohodnosti informací, které vycházejí v Mladé frontě DNES pod vedením Andreje Babiše,pochyboval Němeček už dříve. Například po publikaci kritického článku, který MFD vydala při řešení problému lékařských atestací, Němeček v Otázkách Václava Moravce označil deník vydavatelství Mafra za ne příliš seriózní, který si dokonce své zdroje vymýšlí, ministr tak nemá důvod jeho článkům věřit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články