Německá europoslankyně o Babišovi: Oligarchický systém musí skončit

Premiér Andrej Babiš (ANO) (FB Andrej Babiš)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: FB Andrej Babiš

Europoslankyně Viola von Cramon-Taubadelová se po jednání o střetu zájmů českého předsedy vlády Andreje Babiše vyjádřila pro deník FORUM 24. Jednání označila za přínosné a zdůraznila, že není možné, aby z evropských peněz profitoval politik, který rozhoduje o dotacích.

Europoslankyně považuje za zásadní případ dotačního podvodu na Farmě Čapí hnízdo. „Je dobře, že státní zástupce znovu otevřel trestní stíhání,“ uvedla s tím, že nikdy nesmí být straněno „těm velkým“ a že vnímá, jak důležitá je to otázka pro demonstrující občany České republiky.

„Musíme bojovat proti oligarchickému systému a zabránit nespravedlivému rozdělování dotací,“ řekla deníku FORUM 24 s tím, že zásadní je zastropování zemědělských dotací.

„Jsem velmi spokojena s tím, jak debata probíhala, a musím říct: je tu mnoho nespokojených lidí,“ uvedla v narážce na demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii. Na pražské Letné se už dvakrát shromáždilo tři sta tisíc lidí.

Podle europoslankyně von Cramon-Taubadelové je Babiš modelovým případem toho, co je v Evropské unii špatně. Je podle ní nutné, aby peníze byly rozdělovány spravedlivě a neprofitovali z nich oligarchové. To je zjevné v celé východní Evropě. „Budeme bojovat dál,“ sdělila deníku FORUM 24.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články