Německá média obsáhle referují o roztržce mezi Kremlem a Novotným

repro Youtube

Starosta pražské městské části Řeporyje Pavel Novotný v ruské státní televizi | FOTO: repro Youtube

Zatímco prokremelská scéna už po sociálních sítích šíří lživý podvržený tweet se zjevným účelem diskreditovat starostu Řeporyjí Pavla Novotného, o jeho záměru zbudovat pomník Ruské osvobozenecké armády a následné roztržce mezi Ruskem a dotyčným starostou obsáhle informují velká německá média.

Server levicového deníku Tageszeitung (TAZ) si dal záležet na popisu řeporyjského starosty coby svérázného chlapíka, když připomněl jeho éru bulvárního novináře.

repro TAZ

Na závěr pak TAZ neváhal označit předčasný návrat českého vládního letadla z Ruska za „promptní odpověď“ na Novotného dopis Putinovi.

Pavel Hofman

Každé z německých médií, které se příběhu o roztržce mezi Kremlem a pražskou městskou částí věnuje, přináší historický exkurs, v němž připomíná roli vlasovců. Die Welt pak podrážděnou reakci Kremlu na Novotného záměr vysvětluje „vědomým a důrazně nekritickým navazováním současného Ruska na Stalinovu éru“.

Server zpravodajské televize n-tv zas cituje z dopisu Novotného Vladimiru Putinovi, že nehodlá o věci s Ruskem diskutovat. Pozornost, které se v Evropě dostává mezinárodnímu sporu spočívajícímu na záměru pražské městské části, poněkud maří pokus Miloše Zemana vydávat celou věc za jakousi specialitu českých médií, když se ve svém pravidelném televizním vystoupení řečnicky zeptal „No a to také svědčí o našich médiích, ne?“

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner