Německá opozice chce na hranicích s Českou republikou kontroly. Zatím nebudou, řekla ministryně vnitra

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Parlamentní frakce německé konzervativní unie CDU/CSU, která je největší opoziční silou ve Spolkovém sněmu, navrhuje kvůli složité migrační situaci zavést kontroly na hranicích s Českou republikou. Podle agentury DPA to uvádí návrh, o kterém dnes frakce interně jednala. Návrh rovněž obsahuje požadavek, aby Německo ukončilo svou zvláštní migrační politiku a ustoupilo od všech plánů, které by mohly povzbudit takzvanou nelegální migraci.

K obnovení stálých kontrol na hranicích s Českem na počátku září vyzval spolkovou ministryni vnitra Nancy Faeserovou šéf německých policejních odborů (DPolG) Heiko Teggatz. Tehdy Teggatz řekl, že je to v podstatě jediná cesta, jak zvrátit zhoršující se migrační situaci.

(Týdeník FORUM)

Česko se nyní stalo zemí, kudy migranti na balkánské trase proudí bez dokladů do Německa. Proto také Praha obnovila dočasné kontroly na pomezí se Slovenskem.

Balkánská migrační trasa vede do Německa především přes Rakousko. Kvůli četnějším kontrolám na rakousko-německé a rakousko-maďarské hranici se ale migranti snaží do Německa dostat přes Slovensko a Česko. Česká republika proto dočasně obnovila stálé kontroly na česko-slovenské hranici.

Německá vláda prozatím obnovit kontroly na pomezí s Českem nechce, k vlastnímu postupu se proto od pátku minulého týdne uchýlilo Bavorsko. To na hranici s Českem a také Rakouskem zesílilo namátkové kontroly.

Německo stálé kontroly na hranici s Českem zatím nezavede, výrazně ale zintenzivňuje kontroly namátkové. Po jednání s regiony o migrační situaci to v Berlíně před novináři prohlásila spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová.

Uvedla také, že stávající kontroly na hranicích s Rakouskem, které prozatím platily do listopadu, Německo prodlouží o dalšího půl roku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články