Německá policie zatkla exsenátora Nováka

Německá policie zatkla bývalého senátora za ODS Alexandra Nováka (na snímku z 16. července 2012), napsal server iDNES.cz. Novák je jedním z 24 obviněných v dotační kauze na severu Čech. (ČTK)

Německá policie zatkla bývalého senátora za ODS Alexandra Nováka (na snímku z 16. července 2012), napsal server iDNES.cz. Novák je jedním z 24 obviněných v dotační kauze na severu Čech. | FOTO: ČTK

Německá policie zatkla bývalého senátora za ODS Alexandra Nováka. Uvedl to dnes server iDNES.cz. Novák je jedním z 24 obviněných v kauze Regionálního operačního programu Severozápad, která se týká dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji. Policisté mu dosud obvinění nepředali, protože byl v době loňské razie v zahraničí.

Mezi obviněnými jsou politici, vysocí úředníci a podnikatelé z Ústeckého a Karlovarského kraje. Velkou část obviněných tvoří hodnotitelé projektů. Experti projekty bodovali a na základě jejich doporučení o nich definitivně rozhodoval výbor ROP Severozápad.

Operační program podpořil 536 projektů částkou 19,4 miliardy korun. Škoda způsobená obviněnými podle některých informací dosáhla 13,9 miliardy korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]