Německé úřady zatočily s ruským „náckem“. Zakázaly mu vstup do Schengenu   

Neonacismus, ilustrační foto  (Screenshot, Youtube)

Neonacismus, ilustrační foto | FOTO: Screenshot, Youtube

Přední stoupenec krajně pravicově orientovaných vyznavačů  bojových sportů Denis Nikitin má zákaz vstupu do schengenského prostoru. Na tohoto Rusa, který dlouho žil v Kolíně nad Rýnem, jej uvalily německé úřady.

Denis Nikitin se ve skutečnosti jmenuje Denis Kapustin, dlouho však vystupoval pod prvně zmíněným jménem. Kapustin, který vyrostl v Německu, vzbudil pozornost tamní policie svými styky s funkcionáři Národnědemokratické strany Německa (NPD), ale i svou řečí, s níž předstoupil předloni na jistém koncertu před 6000 neonacistů. Teď ovšem bezpečnostní aparát ze Severního Porýní-Vestfálska tomuto 34letému ruskému pravicovému extremistovi zakázal cesty do Schengenu. Informovaly o tom spolupracující redakce rozhlasových stanic WDR a NDR a deníku Süddeutsche Zeitung s odvoláním na zemské Ministerstvo pro integraci a uprchlíky.

V uplynulých letech tento znalec bojových sportů sponzoroval různá bojová utkání, opakovaně v Římě, Lyonu, Aténách, a konkrétně také „Souboj Nibelungů“ v saské Ostřici. V bojových sportech se Kapustin angažoval do té míry, že jej v této souvislosti ve své výroční zprávě vzpomíná i Spolkový úřad pro ochranu ústavy ze Severního Porýní-Vestfálska. Konkrétně mu úředníci v tomto dokumentu připisují zásadní podíl na profesionalizaci bojových sportů na krajně pravicové scéně. Přispěl k tomu tím, že v různých zemích uspořádal četná utkání, přičemž akce byly vyhrazené přívržencům extrémní pravice.

Podle informací výše zmíněných redakcí byl Kapustin z domovského Kolína nad Rýnem „z moci úřední“ letos v únoru odhlášen. Podle zjištění úřadů se už delší dobu ani nezdržuje ve svém kolínském bytě a pravděpodobně přesídlil do zahraničí. V květnu mu pak stornovali povolení k pobytu, čímž pozbyl práva na pobyt v Německu. Jako by to ale nestačilo, úřady na Kapustina navíc k tomu uvalily ještě zákaz vstupu do celého schengenského prostoru.

Německá média úřední akci kolem Kapustina hodnotí jako neobvyklou s tím, že zákaz pobytu uvalují především na pachatele trestných činů. Jen málokdy se však úřady tímto opatřením vypořádávají s protiústavně jednajícími jedinci či jinak nebezpečnými osobami. Rázný postup si nicméně dovedly obhájit. „Postupujeme systematicky proti komukoliv, kdo ohrožuje naše demokratické pořádky a tím i naši bezpečnost,“ prohlásil ke Kapustinově případu zemský ministr pro integraci a uprchlíky Joachim Stamp (FDP).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]