Německo roku 2030 podle poslankyně CDU: Bílé děti budou v menšině

()

Vlnu kritiky si vysloužila německá konzervativní poslankyně Erika Steinbachová za fotografii, kterou zveřejnila na svém twitterovém účtu. Blonďaté bělošské dítě na ní okukuje dav dívek s tmavou pletí, které se ho podle textu ptají, odkud pochází. Fotka údajně ukazuje budoucnost Německa v roce 2030. Sama Steibachová svůj příspěvek za problematický nepovažuje a odmítá ho smazat, informovala dnes agentura DPA.

Poslankyně vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) Steinbachová vykonává funkci stranické mluvčí pro lidská práva a humanitární pomoc, v České republice či v Polsku je však známa především jako bývalá dlouholetá předsedkyně Svazu vyhnanců (BdV), který zastupuje zájmy Němců, kteří po konci druhé světové války museli opustit střední a východní Evropu.

Screenshot 2016-02-29 12.02.38

„Není to agresivní fotografie,“ reagovala dnes v rozhovoru poskytnutém deníku Bild na kritiku Steinbachová. Obrázek jí prý zaslal „otec z Frankfurtu nad Mohanem, jehož dítě má ve třídě už jen dva další německé spolužáky“. Na otázku, zda si myslí, že Německo může za 14 let skutečně vypadat tak jako na fotografii, uvedla: „Data to naznačují. Ve velkoměstech už nyní máme značný podíl neněmeckého obyvatelstva.“

Na samotné sociální síti se Steinbachová bránila kritice sérií tweetů, v nichž mimo jiné uvedla, že „jen šibeniční humor pomáhá v komplikovaných situacích jako je migrační politika“. Své oponenty osočila z toho, že by jim byla milejší „diktatura se zákazem myšlení“ a média z toho, že podceňují strach lidí a že jim zjevně došla témata, o kterých by psala. „Nesmažu!“ uvedla rovněž v reakci na řadu uživatelů, kteří požadovali, aby obrázek odstranila. „Jedni ze mě chtějí dělat revanšistku, jiní rasistku. Nejsem ani jedno z toho, milí nenávistníci,“ komentovala kauzu Steinbachová v zatím posledním z tweetů.

Kritika se na adresu konzervativní poslankyně snesla během víkendu prakticky ze všech stran včetně její vlastní. Tweet odsoudil například generální tajemník CDU Peter Tauber či jeho stranický kolega a premiér Saska-Anhaltska Reiner Haseloff. Opoziční strany Zelení a Levice vyzvaly Steinbachovou, aby se vzdala funkce mluvčí CDU pro lidská práva. Kritiku na adresu poslankyně vyjádřil i kolínský arcibiskup a kardinál Rainer Maria Woelki: „Rozděluje to a šíří strach.“

Dnes se ke kritice přidal i místopředseda Mezinárodního osvětimského výboru Christoph Heubner, který vyzval k vyloučení Steinbachové z parlamentní frakce CDU/CSU.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com