Německý ministr vnitra: V zemi je 500 džihádistů schopných zaútočit

web.de

Spolkový ministr vnitra Thomas de Maizière | FOTO: web.de

V Německu se nachází kolem 520 radikálních islamistů schopných kdykoli udeřit buď jako členové útočného komanda nebo jako „osamělí vlci“. V rozhovoru pro časopis Bild to řekl německý ministr vnitra Thomas de Maizière.

Dalších 360 lidí podle ministra podezírá policie z podpory potenciálních atentátníků. Německá veřejnost často skutky těchto lidí spojuje s mohutnou přistěhovaleckou vlnou, s níž přišlo do země kolem milionu uprchlíků ze Sýrie, severní Afriky a Asie.

„Hrozba teroru je dnes spojena se zahraničními komandy stejně, jako se zfanatizovanými osamělými vlky pobývajícími v Německu,“ řekl de Maizière. „Extremistická komanda tajně přicházejí do Evropy a v ústraní připravují své útoky, jak jsme to viděli v Paříži a Bruselu. Ještě těžší je ale odhalit fanatické osamělé vlky. Obě varianty bohužel pro Německo představují ohrožení,“ dodal ministr.

Německo se zatím vyhnulo krvavým atentátům, při nichž džihádisté útočili v sousední Francii a Belgii. V červenci se ale Islámský stát přihlásil k útoku ve vlaku nedaleko Würzburgu a v bavorském Ansbachu odpálil výbušniny ve svém batohu odmítnutý žadatel o azyl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner