Německý restauratér protestuje proti koronaopatřením. Jeho podnik obsadily pandy 

Místo hostů mají ve frankfurtské restauraci 100 pand. (IG @pino.frankfurt)

Místo hostů mají ve frankfurtské restauraci 100 pand. | FOTO: IG @pino.frankfurt

Manažer frankfurtské restaurace se odmítl smířit s koronavirovými opatřeními, která zasáhla nejen německou gastronomii. Šéf podniku si podle informací agentury Reuters pohrál s pojmem pandemie a místo hostů, kteří mají návštěvu zakázánu, obsadil restauraci černobílými medvědy. Někteří navíc dostali na stůl lahev piva Corona.

Guiseppe Fichera byl z uzavření restaurace Pino, kterou ve Frankfurtu vede, nešťastný. Současné opatření totiž platí od 2. listopadu a je zcela reálné, že jeho zrušení může přijít na pořad dne až 20. prosince. Proto se manažer rozhodl, že musí nějak zakročit.

Pandy jsou plnohodnotně obslouženy. (zdroj: @pino.frankfurt)

„Chtěli jsme do naší restaurace vrátit trochu života,“ řekl Fichera, když vysvětloval, proč se podnik zaplnil stovkou plyšových pand. Některé sedí u stolu, jiné našly místo na baru. Jedny mají koktejl, jiné byly obslouženy pivem s příznačným názvem „Corona“.Je to tichý protest,“ sdělil Fichera.

Zdroj: @pino.frankfurt

 

Zákazníci, kteří chtějí svou oblíbenou restauraci v těžkých časech podpořit, mohou plyšáka zakoupit. „Tyto pandy (100 cm) prodáváme po 150 €, včetně personalizované PINO košile a 25 € poukazu do restaurace,“ oznámila restaurace na instagramu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]