Německý soudruh Diether Dehm byl v Moskvě očkován Sputnikem: Vojtěchu Filipe, Stanislave Grospiči, jdete do toho?

Německý poslanec a proruský aktivista Diether Dehm vykonal pouť do Moskvy, kde byl očkován Sputnikem (Twitter (Diether Dehm))

Německý poslanec a proruský aktivista Diether Dehm vykonal pouť do Moskvy, kde byl očkován Sputnikem | FOTO: Twitter (Diether Dehm)

Snad v každé evropské zemi dnes fungují vlevo i vpravo politické strany a hnutí, které až příliš hbitě odezírají z úst zakomplexovaného kremelského gosudara V. V. Putina. Zatímco Česko disponuje věrně proruskými formacemi typu KSČM a SPD, ani sousední Německo nezůstává pozadu. Svou „ruskou agendu“ opečovává jak „pravicová“ AfD, tak „levicová“ strana Die Linke čili Levice. Právě z ní se rekrutují ty nejbizarnější figury, jejichž hitem v čase koronakrize je především adorace jediné spasitelné a vítězné vakcíny s hrdým názvem Sputnik V.

Patrně nejvěrnějším německým kremlofilem a sputnikářem je hudební producent a písňový textař Diether Dehm (*1950), rodák z Frankfurtu nad Mohanem. V letech 1999–2003 byl dokonce místopředsedou postkomunistické Strany demokratického socialismu. V roce 2007 se podílel na založení nové strany Die Linke a už roku 2009 se stal poslancem Spolkového sněmu.

Když roku 2014 okupovala Ruská federace ukrajinský Krym a spustila válku na Donbasu, začal se Diether Dehm angažovat jako obhájce ruských zájmů a v Německu organizoval v rámci tzv. mírového hnutí akce „Bdění pro mír“ u Braniborské brány v Berlíně. Podobně v roce 2020 veřejně podporoval Lukašenkův brutální postup proti běloruské opozici a propagoval ruskou interpretaci politické krize v Bělorusku. V minulém roce způsobila ostrý vnitrostranický spor jeho nová angažovaná píseň o covidu-19, v níž celou koronakrizi označil za součást spiknutí „globálních elit“.

Vrcholem Dehmovy proruské kariéry byla ovšem jeho nedávná ostentativní cesta do Moskvy, kde se poslanec nechal – před objektivy kamer ruských státních médií – očkovat vakcínou Sputnik V. Přítomným ruským novinářům po vakcinaci žoviálně oznámil, že se cítí skvěle. A ještě zavtipkoval, že přináší „neuvěřitelnou oběť pro německo-ruské přátelství“, neboť tři dny po očkování nesmí konzumovat německé pivo.

Proruský „levicový“ poslanec Diether Dehm, který reprezentuje podivný ideologický amalgám národovectví, nacionálního bolševismu a adorace ruské agresivity, byl před rokem 1989 – nikoliv překvapivě – spolupracovníkem východoněmecké Stasi a západoněmecký Spolkový úřad pro ochranu ústavy jej evidoval jako sovětského agenta. Jeho ostentativní fascinace Sputnikem V. tak vlastně dává smysl, neboť aktivně pokračuje ve své roli užitečného idiota, zrazujícího vlastní zemi, Evropu a hodnoty západní civilizace.

Spolkovou republiku Německo soudruh poslanec soustavně označuje za protagonistu „německého imperialismu“ a v tomto duchu se nesla i jeho letošní květnová očkovací cesta do Moskvy, kde se servilně klaněl modlám sovětsko-ruského imperialismu i činovníkům Putinovy opričniny. Navíc 10. května 2021, v den svého sputnikovského očkování v matičce Moskvě, vydal tiskovou zprávu, v níž nabubřele konstatoval: „Tři vakcíny, které německý imperialismus nejvíce ignoruje a pomlouvá, jsou kubánská Soberana, čínský Sinopharm a ruská vakcína.“

Eric Drooker

Diether Dehm vlastně ukázal směr a cestu všem plnohodnotným ruským švábům, nechutně se lísajícím ke kremelskému trůnu stárnoucího a stále více nervózního gosudara Putina. Vždyť je to hozená rukavice a výzva i pro české komunisty! Prostě Sputnik Challenge!

Vojtěchu Filipe, kdy se necháte v Rusku očkovat „zázračným“ Sputnikem? Stanislave Grospiči, půjdete do toho? Pavle Kováčiku, už sháníte letenky na Šeremeťjevo? Nebo jste zbaběle dali přednost imperialistickým vakcínám typu Pfizer? Udělali snad němečtí soudruzi někde chybu?

Zdroje: Der Tagesspiegel / Web Diethera Dehma

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]