Německý imunolog tvrdí, že vyvinul vakcínu proti koronaviru. Snad se o tom nedozví Babiš

Zdravotní laborant Winfried Stöcker (Archiv Winfrieda Stöckera)

Zdravotní laborant Winfried Stöcker | FOTO: Archiv Winfrieda Stöckera

Jeden německý imunolog zřejmě vyvinul vlastní vakcínu proti koronaviru. Přípravek vyzkoušel na několika osobách, a má proto potíže se státním zastupitelstvím. Andrej Babiš by se po své návštěvě Maďarska měl ihned vypravit i do Německa, kde by od dotyčného lékaře získal výrobní postup jeho vakcíny dřív, než by se do věci naplno vložily úřady.

Německá média včetně týdeníku Spiegel informují o imunologovi Prof. Winfriedu Stöckerovi (označují jej též pojmem „Labormediziner„), který ve své laboratoři klinické imunologie v Lübecku podle svých slov sám vyvinul očkovací látku proti koronaviru. Dotyčného 74letého vědce nyní vyšetřuje státní zastupitelství v Lübecku.

Stöcker totiž sobě a čtyřem dalším dobrovolníkům vstříkl vlastnoručně připravené údajné rekombinantní protilátky, v čehož důsledku se podle jeho slov v tělech všech pokusných osob vytvořily protilátky proti koronaviru. Tak to alespoň Stöcker v září oznámil prezidentovi Institutu Paula Ehrlicha (PEI) Klausi Cichutekovi, přičemž účinnost předmětné látky údajně potvrdili i známí virologové Christian Drosten a Hendrik Streeck.

Kniha V zemi babišismu a buranokracie (F24)

Výše zmíněný institut mezitím o Stöckerově experimentu informoval Zemský úřad pro sociální služby v Kielu, který na něj podal trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu, neboť „klinicky ověřoval účinky experimentální léčebné látky“, citoval týdeník Spiegel prezidenta Cichuteka.

Stöcker, který mezitím „píchl“ svou látku více než 60 dobrovolníkům, ale tvrdí, že u „více než 90 procent z nich se vytvořila vysoká koncentrace protilátek, přičemž aplikaci přípravku nenásledovaly žádné vedlejší účinky“.

Češi by se před Stöckerovou vakcínou měli mít na pozoru. Soudě podle horlivosti, s jakou Andrej Babiš a jeho poradce Roman Prymula usilují o dovoz Evropskou lékovou agenturou neprověřeného ruského přípravku Sputnik V, nelze vyloučit ani to, že se s podobně nekritickým nadšením pokusí pro obyvatele České republiky (nikoliv však pro sebe samé) získat i nikým neregistrovanou substanci dotyčného německého vědce. Nemělo by to být nikterak těžké. Podle posledních informací Stöcker hodlá recepturu nezištně zveřejnit, „aby si vakcínu mohl vyrobit každý“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]