Neměl by Babiš místo sledování basketu reagovat na urážky z Ruska?

Premiér Andrej Babiš  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Mistrovství světa v basketbalu se pro naše hráče zatím vyvíjí pozitivně. Když to dobře dopadne, mohli by si dokonce zahrát čtvrtfinále, v což věřil málokdo. Marketingový tým Andreje Babiše uznal, že bude dobré, když se premiér na sociálních sítích také bude k našemu nároďáku pochvalně vyjadřovat. Důležitější ovšem je, jak se k naší zemi aktuálně chová Rusko, a my si to necháváme líbit. To však majitele hnutí ANO nezajímá.

Populistické výkřiky, které jsou základním dorozumívacím prostředkem PR týmu Andreje Babiše, neznají mezí. Místo toho, aby se premiér zabýval tím, že ruský ministr kultury napadá českého starostu, stará se pouze o svou propagaci. Čekal by se premiérův jasný vzkaz do Ruska, že označovat někoho za nacistu kvůli možnému odstranění sochy je nehoráznost.

Místo toho se ale Babiš rozplývá nad tím, co kde ve světě zase zažil. Také se snaží tvářit jako fanoušek českého basketbalového národního týmu. Tomu totiž „prchalovci“ na sociálních sítích gratulují po každém vydařeném zápase.

Už je zřejmě zapomenuta trapná situace z Washingtonu, kde se největší hvězda naše výběru, Tomáš Satoranský, odmítla s Babišem sejít. Premiér si totiž nemůže dovolit konflikt s nikým, koho Češi uznávají, a takovým jedincem je i náš zástupce v NBA.

Pokud Babiš hodlá hrát roli mrtvého brouka a k vyhrocené situaci kolem sochy maršála Koněva nehodlá přijmout stanovisko, měly by ho k tomu rázně vyzvat opoziční strany. Zatím se o věc aktivněji zajímá především šéf ODS Petr Fiala. Pro něj jsou totiž výroky ruského ministra nepřípustné.

Ještě horší je ovšem to, že český prezident je schvaluje a premiér dělá, že se nic nestalo, a sleduje mistrovství světa v basketbalu. Na Hradě tedy sedí vlastizrádce a ve Strakově akademii asi ustrašený sportovní fanda.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner