Nemocnice usvědčila Prymulu ze lži. Sestry plnou ochranu vůbec neměly, tvrdí vedení

Ministr zdravotnictví Roman Prymula  (FB Šmucler)

Ministr zdravotnictví Roman Prymula | FOTO: FB Šmucler

Náměstek ministra zdravotnictví a šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula znovu křivě obvinil nakažené sestry z pražské Thomayerovy nemocnice, že se nakazily samy vinou vlastního pochybení při vysvlékání ochranných pomůcek. Potíž je ale v tom, že personál nemocnice prostředky vysokého stupně ochrany v souladu s pokyny vůbec neměl.

„Ty dvě sestřičky, které se nakazily tímto agresivním virem, byly v situaci, kdy měly kompletní protektivní vybavení na úrovni ‚3‘, a přesto došlo k nákaze. Je to popsáno i z jiných zemí světa, pokud se neopatrně svlékáme, tak se dostane ten virus na naši pokožku,“ prohlásil náměstek Prymula v rozhovoru pro Českou televizi s tím, že na straně vlády pochybení nevidí.

FTN

Prymulovo tvrzení je ovšem v rozporu s tím, co tvrdí náměstek úseku léčebně preventivní péče pražské Fakultní Thomayerovy nemocnice a její vedení ve svém tiskovém prohlášení. Sestry z plicního oddělení se totiž řídily platným pokynem, podle něhož bylo možné použít prostředků nejvyššího stupně ochrany jen při cestovatelské anamnéze vyšetřovaných a ošetřovaných pacientů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]