Nemocnicí ve Slaném se šíří agresivní mutace čínského koronaviru

Záběr z Karlovarské krajské nemocnice (Karlovarská nemocnice)

Záběr z Karlovarské krajské nemocnice | FOTO: Karlovarská nemocnice

Jako „dosud nevídanou“ popisuje nemocnice ve Slaném agresivitu šíření tzv. britské mutace čínského koronaviru. Předmětné nemocnici se už kvůli chorobě covid-19 nedostává personálu.

V nemocnici Slaný se nakazilo v prvních třech lednových týdnech 65 zdravotníků, především z klíčových oddělení. „Laboratorní vyšetření potvrdilo, že dosud nevídanou agresivitu šíření korovaviru mezi personálem Nemocnice Slaný má na svědomí tzv. britská varianta viru SARS-CoV-2,“ informovala předmětná nemocnice na svých webových stránkách.

Situace se minulý týden dále zhoršovala. „Nemocnice Slaný je dnes skutečně na hraně svých možností – denně dostávám informace o dalších nakažených sestrách a lékařích,“ informoval ředitel nemocnice Štěpán Votoček.

Jak také upřesnil, část oddělení, například interní jednotka intenzivní péče a rentgen, fungují jen v nouzovém režimu a nemocnice musela uzavřít i několik ambulancí. „Bez pomoci armády a dobrovolníků by se zhroutila i lůžková péče,“ dodal Votoček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]