Nenáviděný Martin Roman. Jak se česká média zabývala soukromou oslavou narozenin

ČTK

Martin Roman v roce 2011 | FOTO: ČTK

Martin Roman je bývalý šéf ČEZu. Je to také člověk, který aktuálně oslavil padesáté narozeniny. A člověk, kterého nenávidí premiér Andrej Babiš. V posledních dnech se stal jedním z hlavních témat českých médií, a to hlavně těch, která patří do holdingu Agrofert. Proč? Protože v Londýně oslavil padesáté narozeniny.

Kromě nepochopitelné aktivity Seznam Zpráv je hlavním zdrojem informací o Romanově oslavě vydavatelství Mafra. V pondělí se věc dostala na titulní stranu MF DNES, v úterý do Lidových novin. Samozřejmě ji najdeme na serverech iDNES.cz a lidovky.cz a neopomněl ji ani bulvární expres.cz. Jde o to udělat radost šéfovi, to je vše.

Jaký je informační přínos zmiňovaných článků? Naprosto nulový. Dozvídáme se, že na party soukromé osoby, dříve vysoce postaveného manažera (ač není pochyb, že v mnohém problematického) přišel bývalý premiér Mirek Topolánek nebo šéf karlovarského festivalu Jiří Bartoška.

A co je skutečné sdělení? Podívejte se, staré struktury drží spolu, a jestli vlastně není opravdu podezřelé, že tento člověk slaví padesáté narozeniny v luxusním podniku v Londýně. MF DNES angažovala dva fotografy a samozřejmě také hvězdu zjišťování majetkových poměrů Evu Pospíšilovou. Nejspíš ani není nutné, aby je Babiš úkoloval, prostě a jednoduše vědí, jak mu udělat radost.

Jedno je jasné – Roman stále leží Babišovi v žaludku. Proto je potřeba aktivizovat celou mediální divizi a ukázat, co nám to tady vládlo za strašlivé figury. Vždyť teď dokonce společně slaví narozeniny! Slyšeli jste někdy o něčem skandálnějším?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner