Není co vysvětlovat, je čas na demonstraci. Válková nemůže být ombudsmankou

Eric Drooker

Helena Válková spolupracovala s prokurátorem Josefem Urválkem. Premiér Babiš sdělil, že by se věc měla vysvětlit. Jenže na tom není co vysvětlovat, je to stejné jako fakt, že předseda vlády byl agent Státní bezpečnosti. Zapomeňme na nějaká „údajně“. Válková nemůže být ombudsmankou a měla by okamžitě skončit v politice, což by se ostatně v civilizované zemi stalo během několika hodin. Jenže v civilizované zemi by někdo, kdo býval agentem Burešem, nebyl premiérem. 

Když se měl „mlátička“ Zdeněk Ondráček stát šéfem komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů v Poslanecké sněmovně, lidé protestovali tak dlouho a jasně, až se místa sám vzdal. Pokud nemá hnutí ANO tolik politické kultury (nemá), aby zakročil předseda, měli by se ozvat lidé. Válková byla samozřejmě jako ombudsmanka nepřijatelná od počátku, dnes je ale jasné, že takto zásadní informaci nelze ignorovat.

archiv

Babiš nyní bude šířit řeči o tom, že se něco „musí vysvětlit“. To ale není vůbec potřeba. Kariéristka Válková by pracovala s kýmkoli, bylo jí úplně jedno, že se Urválek podílel na justiční vraždě, ostatně vidíme to i dnes, kdy je pro jakékoli místo schopná udělat téměř cokoli. Sám Babiš ji ponížil ve vlastních novinách, aby ji poté na postu ministryně spravedlnosti vystřídal Robert Pelikán, a ona mu přesto dál oddaně slouží. Protože prostě chce mít dobré místo.

Válková tomu říká kampaň, totéž tvrdí i Babiš o svém agentství. Ve skutečnosti je ale inkriminovaný článek a spolupráce s Urválkem symptomem toho, co je to hnutí ANO. Sdružení lidí, kteří chtějí mít moc za jakoukoli cenu. Sdružení lidí bez hodnotového zakotvení a morálních hodnot. Sdružení lidí, kterým nevadí nic z toho všeho, co víme o Andreji Babišovi.

Není pochyb o tom, že prezident Miloš Zeman bude za Válkovou stát i nadále. Jemu podobná skandální zjištění nevadí. Jeho mluvčí psal roky do komunistických Haló novin, premiérem udělal Babiše-agenta StB. Hlavně když to naštve hodně lidí. Válkové by její ostudná minulost neměla jen tak projít. V České republice už toho prošlo příliš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner