Na Letné proti Andreji Babišovi demonstrovalo podle mnohých odhadů téměř čtvrt milionu lidí. Jedním z nich byla i bývalá světová hvězda biatlonu Gabriela Koukalová. Dvojnásobná stříbrná olympijská medailistka se o své návštěvě a jejích důvodech zmínila na instagramu. Něco ovšem zapomněla zmínit.

Koukalová je známá svým kritickým pohledem na prezidenta Zemana a je i velkou odpůrkyní dopingu ve sportu, čímž se stala nepřítelem Ruska. Biatlonistka totiž dokonce volala po zákazu startu ruských sportovců na olympiádě v Pchjongčchangu.

Nyní se ukázalo, že jí zřejmě najednou není sympatická ani politika premiéra Babiše. Jak Koukalová upozornila na sociální síti, nehodlá v tomto směru mlčet.

„Člověk by se neměl bát říct nebo dát jakkoliv najevo svůj názor, i když za to může být mnohokrát kritizován. Není mi jedno, co se v naší zemi děje a v jaké politické realitě nyní žijeme,“ napsala na instagram bývalá úspěšná sportovkyně. „To je ten důvod, proč jsem dnes dorazila na Letnou. Abych dala najevo svůj názor. Stejně jako statisíce lidí z celého Česka,“ dodala.

Přitom ještě před nedávnem byly Babišovy deníky Mladá fronta DNES a Lidové noviny velkým pomocníkem Koukalové při propagaci její kontroverzní knihy. Skončilo však PR a zřejmě i spokojenost s Babišem.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora