Není pravda, že se ČSSD bojí uprchlíků. Každému poslala ze svého 2,5 Kč

MZV ČR

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) | FOTO: MZV ČR

Jan Hamáček sice zabránil tomu, aby Česká republika pomohla 40 dětem, které ve válce přišly o rodiny, ale není žádná pravda, že se ČSSD těchto dětí bojí a že jim nechtějí sociální demokraté pomáhat, to je čistá lež. Pražští sociální demokraté se totiž složili a dětem i dospělým upchlíkům do Řecka poslali své peníze, ne státní.

A kolik to bylo? Dvacet tisíc korun. Informoval o tom ministr zahraničí Tomáš Petříček. Současně také sdělil, že v Řecku je v kritických podmínkách 8000 lidí, z toho 2000 dětí. Znamená to, že každý z uprchlíků od ČSSD dostal 2,5 Kč. Jaké jídlo a kolik přikrývek si za to uprchlíci nakoupili, o tom už Tomáš Petříček neinformoval.

„V Evropě stále přebývají desetitisíce lidí v uprchlických táborech⛺️. Tento týden jsme se s kolegy z pražské ČSSD rozhodli darovat 20 tisíc korun na zimní vybavení pro uprchlíky v táboře #Moria na ostrově Lesbos. Je to místo, kde žije přes 8000 lidí, z toho 2000 dětí. Jde o největší uprchlický tábor v Řecku, ve kterém panuje ta nejhorší situace. Uprchlíků zde žije v otřesných podmínkách mnohonásobně víc, než je kapacita tábora. Od migrační krize sice uplynulo již pět let, ale před jejími následky nesmíme zavírat oči,“ napsal ministr zahraničí na Facebooku.

Je potřeba ČSSD pogratulovat. Českou republiku se svým sociálním cítěním ubránila před mohutným nájezdem 40 dětí, kterým ve válce zabili rodiče. Současně ale ČSSD jasně říká, že se rozhodně nebojí pomáhat. A to je pěkné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner