Neobvyklý kruhový objezd je terčem kritiky. Zvyknete si, vzkazuje radnice

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Některé dopravní řešení dokážou řidiče pořádně překvapit. Své o tom vědí obyvatelé ostrova Man, které nepříjemně zaskočil vzhled kruhového objezdu v tamním hlavním městě. Nová křižovatka je v provozu od pondělí, podle mnohých místních je však matoucí, píše deník The Sun.

Vedení města Douglas se však kritice obyvatel brání. Kruhový objezd prý vzniknul na základě promyšleného návrhu, který byl zveřejněn dopředu na webových stránkách města a nikdo si nestěžoval.

Na ostrově mají nyní v plánu další kruhový objezd se stejným designem. Místní obyvatelé však jen kroutí hlavami a ptají se, kdo bude zodpovědný za to, pokud se na zbytečně složité křižovatce stane nehoda.

„Tohle je jednoduše bizardní. Nedává smysl, proč tam nedali klasickou verzi kruhového objezdu. Je to zbytečně matoucí, lidé budou panikařit,“ nechápe jeden z místních obyvatel Craig Goffin, který fotografie kontroverzního dopravního řešení zveřejnil na sociálních sítích.

Podle mluvčího města dělají lidé zbytečný rozruch. Podle něj se objezd se třemi kruhy bez ostrůvku využívá úplně stejně, jako ten s jedním kruhem. Záměrem je zpomalení aut před promenádou, kde je maximální rychlost pouze dvacet kilometrů v hodině.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články