Neohrožený pár ukrajinských důchodců vyhnal ze svého pozemku ruské vojáky

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

To, co předvedl starší manželský pár na okupované Ukrajině, bere dech. Senioři se totiž nezalekli ruských vojáků, kteří vnikli na jejich pozemek, vynadali jim a vyhnali je pryč. Video z průmyslové kamery se stalo hitem na internetu.

O neohroženém páru informuje mimo jiné britský deník The Sun, který upozornil i na fakt, že si hrdinství manželů všimla také americká ambasáda v Kyjevě. Na jejím twitterovém účtu se objevilo video z průmyslové kamery, které celý incident zachycuje. 

Tři ruští vojáci se nejprve přiblížili k oplocenému pozemku. Po chvíli se jim podařilo se dostat dovnitř, tam ovšem narazili na odpor, který rozhodně nečekali. 

Proti ozbrojené trojici totiž „vyrukovala“ dvojice důchodců. Muž začal na vojáky křičet, jeho manželka ho podporovala mocnou gestikulací, která jasně naznačovala, že Rusy vyhání ze svého pozemku.

V jeden moment se zdá, že se senioři snaží členy Putinovy armády vystrkat zpět za vrata. To se nakonec podaří, což se zpočátku zdá jako nepředstavitelná záležitost.

Odvaha Ukrajinců je neskutečná. Proti ruským agresorům bojují podomácku vyrobenými molotovými koktejly, zastavují tanky vlastním tělem, pomáhají domácím bojovníkům, jak se dá. 

Putinova představa o tom, že obsazení Kyjeva bude otázkou několika dní, se nenaplňuje. Místo toho se ukázalo, jak ruský prezident podcenil odhodlání Ukrajinců bránit svou zemi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články