Neonacista Adam Bartoš veřejně gratuluje Babišovi k zastavení trestního stíhání

archiv F24

Adam B.Bartoš | FOTO: archiv F24

Adam B. Bartoš, šéf Národní demokracie odsouzený za podněcování nenávisti vůči minoritám a zpochybňování holokaustu, napsal otevřený dopis premiéru Andreji Babišovi, v němž mu pogratuloval k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Bartoš text zveřejnil na webu Národní demokracie. Nejrpve předsedovi vlády poblahopřál a fakt, že média se o dotační podvod zajímala, označil za „zběsilou a hysterickou kampaň“. Od počátku byl prý přesvědčen o tom, že věc je vykonstruovaná.

„Jako předseda politické strany, která má tisíc a jeden důvodů vymezovat se vůči straně Vaší a politice Vámi vedené vlády, ctíme legitimitu vzešlou z voleb – a tu bezesporu máte. Dokonce jsem si všiml, že mediální útoky ji nijak neohrozily, ba naopak. Nechceme, aby do politických pravomocí, které přísluší výkonné moci, vstupovala justice a kroky výkonné moci negovala,“ píše Bartoš.

Známý antisemita vyjádřil souhlas s Babišovým vyjádřením o tom, že si v České republice lze objednat trestní stíhání. V této zkušenosti jsou si prý oba dva podobní. „I já čelil trestnímu stíhání na politickou objednávku, dokonce pouze za to, že jsem vyjadřoval (jakkoli možná politicky nekorektně) své politické názory a přesvědčení slovem, písmem či skutkem. Na rozdíl od Vás jsem byl vláčen nejen médii, ale i po soudech,“ prohlašuje Bartoš.

V další části dopisu Bartoš píše o tom, že jsou podle něj také řadoví občané stíhání za své názory. „Za své názory státem šikanovaní občané těžko mohou pociťovat loajalitu k tomuto režimu a naprosto ztrácejí důvěru ve spravedlnost. Laická veřejnost, která se navíc neorientuje v dělbě moci a kroky vlády či justice jí splývají, má tendenci vinit z tohoto tristního stavu pouze vládu jako takovou a potažmo Vás osobně, který jste jejím předsedou,“ uvedl Bartoš.

Na konci dopisu extremista napsal: „Závěrem mi dovolte Vám popřát klidnější období, pevné zdraví a moudrost při správě státu, pro jehož národ byla svoboda slova a vůbec touha po pravdě vždy tím nejvyšším přikázáním.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner