Neonacisté si chtěli počkat na Matěje Hollana, poté ho hledali i doma

Neonacisté čekali na Matěje Hollana (Facebook)

Neonacisté čekali na Matěje Hollana | FOTO: Facebook

Zhruba pět desítek neonacistů čekalo na brněnského náměstka Matěje Hollana před pivnicí, kde uspořádal později zrušené setkání s občany. Poté co zástupce hnutí Žít Brno nedorazil, rozhodli se ho radikálové hledat v místě bydliště jeho rodiny. Tam ovšem také neuspěli, proto svou akci rozpustili. Ačkoliv se bezesporu jedná o nebezpečný incident, policie se jím nezabývá.

Hollan, který uspořádal akci Pivem proti nenávisti v brněnské pivnici U poutníka, odkud byl minulý týden kvůli svým kladným názorům k přijímání uprchlíků vyhozen, se o setkání téměř padesáti neonacistů dozvěděl až od novinářů. Pohyb „holých lebek“ registroval podle serveru ECHO24 pouze před svým domem, kam také přivolal strážníky, na kterých nechává i další řešení celé záležitosti.

Skupinka neonacistů se na debatu, svolanou brněnským zastupitelem, vydal přesto, že vedení pivnice v pondělí pro obavu z násilných střetů raději podnik zavřelo. Jak informuje server iDnes.cz, který o celé situaci informoval jako první, Hollanovi odpůrci se od pivnice U poutníka přesunuli ke kavárně Tři ocásci, kde ovšem šéfa Žít Brno také nenašli. Poté se větší část z nich vydala k bydlišti politikovi rodiny, kde setkání rozpustila.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]