Nepoužívejte aviváž na oblečení pro děti, můžete je ohrozit, tvrdí odborník

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Jak je důležité, aby měly děti stále čisté oblečení, ví každý rodič. Málokdo ovšem tuší, že by aviváž, přidaná do praní, mohla ratolesti ohrozit. O důvodech, proč je klasická součást pracího cyklu nebezpečná, informuje deník The Daily Mirror.

Podle Deyana Dimitrova je třeba při použití dávkování aviváže dávat velký pozor. Generální ředitel společnosti zabývající se čištěním oděvů varuje nejen před možným podrážděním pokožky, ale hlavně před možným snížením odolnosti oblečení proti ohni.

Deyan vysvětlil, že speciálně dětské oblečení je z bezpečnostních důvodů ošetřováno chemickými látkami odolnými proti ohni. Jejich účinnost ovšem právě aviváž snižuje. Oděvy se tak stávají náchylnějšími ke vznícení.

„Z tohoto důvodu nepoužívejte aviváž na oblečení pro děti, oblečení na spaní ani na látky, jako je velur, froté, rouno nebo jiné oděvy, které jsou označeny jako nehořlavé,“ vysvětluje expert na praní prádla.

A jak dosáhnout měkkého prádla bez použití aviváže? Podle Dimitrova stačí použít šetrnější program na pračce, prát na nižší teplotu (50 °C už může být moc) a místo použití sušičky nechat prádlo schnout přirozeně.

Odborník také radí vyhnout se dlouhodobému namáčení. To by totiž také mohlo způsobit rozpad nehořlavých chemikálií. Stejně působí podle Deyana i bělení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články