Nepovedený útěk. Ruští vojáci zapomněli na Ukrajině disk s tajnými daty

Záběry z videa, které se podařilo ukořistit ukrajinským pohraničníkům (Ukrajinská pravda / se souhlasem)

Záběry z videa, které se podařilo ukořistit ukrajinským pohraničníkům | FOTO: Ukrajinská pravda / se souhlasem

Ukrajinským pohraničníkům se podařilo učinit zajímavý nález. V Černihivské oblasti objevili na místě, odkud utekli ruští vojáci, disk, který obsahoval množství dat o okupační vojenské jednotce.

Nalezený nosič obsahuje přes sto gigabajtů dat o ruských okupantech. Video, které ukrajinští pohraničníci zveřejnili, ukazuje ruskou armádu a její vybavení, speciálně protiletadlové raketové systémy.

()

Kromě toho však nalezený disk ukrýval detailní informace o konkrétní ruské protiletadlové dělostřelecké jednotce z okolí Moskvy. Ukrajincům se dostaly do rukou seznamy personálu s životopisy ruských vojáků, technická dokumentace zbraní a vojenského vybavení.

Navíc se podařilo získat informace o účasti na cvičeních, bojové připravenosti, mapy a další oficiální dokumenty. Některé z nich byly označeny jako „tajné“.

„Nyní mají ukrajinští strážci zákona k dispozici také fotografie, charakteristiky, kopie pasů a dalších dokumentů útočníků. Tyto informace pomohou identifikovat vojáky zapojené do ozbrojené invaze na Ukrajinu. A všichni budou určitě hnáni k zodpovědnosti,“ prohlásili pohraničníci, kteří data získali.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články