Nepřítel mých přátel je i můj nepřítel. Fatální omyl z Pražského hradu vyrazil na další tažení

Miloš Zeman krátce po svém prvním zvolení prezidentem se svým hlavním poradcem Martinem Nejedlým v březnu 2013 (ČTK)

Miloš Zeman krátce po svém prvním zvolení prezidentem se svým hlavním poradcem Martinem Nejedlým v březnu 2013 | FOTO: ČTK

Nejslavnější proruský lobbista s českým pasem, jenž nemilou shodou okolností sídlí na Pražském hradě, se míní napíchnout na živé případy Bezpečnostní informační služby (BIS). Miloš Zeman tak konečně našel díru v systému a prostřednictvím svého šéfa legislativy by tak mohl on-line dohlížet na aktivity kontrarozvědky a jejího šéfa Michala Koudelky. Stačí jenom, aby vláda Andreje Babiše nominaci schválila a poslanci pět vládních kandidátů potvrdili.

Kontrolní orgán pro tajné služby vznikl už v roce 2018, až teď před volbami ho však vláda hodlá skutečně personálně obsadit. Není se co divit, tajné služby (zejména BIS jako kontrarozvědka) ve svých operativních zprávách pro vládu a prezidenta monitorují a vyhodnocují riziko korupčního jednání na úrovni státní správy s vazbami na konkrétní kauzy, což musí a bude zajímat Zemana a prominenty ANO (speciálně Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka) a ČSSD i po parlamentních volbách. Babiš a spol. se tak můžou připravit na přechod do opozice se svými správnými lidmi na správném místě pro kontrolu nad tajnými službami.

FORUM 24 (archiv)

Zájem všech „kremlofilů“

Česká kontrarozvědka rovněž opakovaně upozorňuje (přesněji téměř dvacet let) ve svých výročních zprávách na nepřátelské jednání a působení ruských a čínských tajných služeb na našem území a síť proruských politiků, firem a českých mediálních „kremlofilních“ trollů. To musí a bude zase mimořádně zajímat pana prezidenta a jeho blízké spolupracovníky Vratislava Mynáře (bez bezpečnostní prověrky) a Martina Nejedlého, známého svými prapodivnými „podnikatelskými“ a lobbingovými aktivitami na nejvyšších místech v česko-ruském prostředí.

Vždy ten samý prezident

Vždy je to ten samý prezident, který osobně „dozoruje a vyšetřuje“ všechna bezpečnostní podezření s ruskou stopou a napojením na mocenskou garnituru Vladimira Putina. Kdo z nás by si nepamatoval na jeho kecy, že jed novičok, kterým ruská tajná služba chtěla otrávit agenta Sergeja Skripala, se vyrábí v Česku, což BIS v roce 2018 kategoricky dementovala! A co takhle jeho šokující odhalení o nové verzi ve vyšetřování smrtící exploze ve Vrběticích v roce 2014 s jediným cílem: zamlžit a znevěrohodnit předběžný a jednotný závěr vyšetřování českých policejních a bezpečnostních složek o jediné ruské stopě!? A už vůbec neradno vytěsnit z paměti, jak Zeman loni neúspěšně žádal BIS o přístup k živým kauzám kontrarozvědky, a následně Hrad sepsal pamflet na „neschopného“ ředitele kontrarozvědky.

Ivan Bartoš a Petr Fiala (ČTK)

…a zase ten Koudelka

Tomuto prezidentovi evidentně nestačí, že ročně dostává desítky utajených informací z prostředí tajných služeb. Tomuto prezidentovi nestačí, že opakované návrhy vlády na povýšení Koudelky do hodnosti generála zamítá, na rozdíl od téměř všech ostatních vládních personálních doporučení. Jeho jediným strategickým zájmem je dostat se co nejblíž a co nejhlouběji k operativním případům v gesci kontrarozvědky. Miloš Zeman a zejména jeho nejbližší lidé musí mít obrovskou motivaci vlámat se do živých spisů tajné služby, když už vyzkoušeli téměř všechno, aby BIS zkompromitovali a Koudelku definitivně odstavili.

Něco tady nesedí

Když je šéf jedné z českých tajných služeb prokazatelným nepřítelem nejbližších a nejmilejších přátel českého prezidenta, něco tu nesedí. Když se nejvyšší ústavní činitel zajímá jedině o aktivity BIS spojené s jeho spolupracovníky nebo s Ruskem, něco tu zase vážně nesedí. Ale když se ohlédneme zpátky a vyhodnotíme zjištění BIS o nepřátelských aktivitách Ruska vůči Česku a neprůstřelně přátelský vztah Miloše Zemana k Rusku, sedí téměř všechno na svém místě. Až na ten personální fatální omyl na Pražském hradě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]