Neřekl jsem, že bych měl mandát od koaliční rady, vzal jsem si ho sám, přiznal Faltýnek

Jaroslav Faltýnek (Zbyněk Pecák)

Jaroslav Faltýnek | FOTO: Zbyněk Pecák

„Faltýnkovo historické školení o vypsání tendru neřešíme. V čem spočívala vaše role prostředníka? Můžete vyvrátit, že jste pronesl výrok ´Je třeba udělat, co chce Kapsch´?,“ ptá se pirát Jakub Michálek.

„Já bych se úsporou 15 miliard pochválila. Proč to pan Faltýnek neudělal? Byla by to přirozená reakce politika, který chce být znovu zvolený,“ reagovala na Faltýnka poslankyně Pekarová Adamová (TOP 09). „Média o pozitivní informace nestojí,“ odbyl její námitku Faltýnek.

„Je zvláštní, že v rámci jedné stran máte potřebu suplovat vlastního ministra,“ podivoval se nad Faltýnkovým postupem Jan Bartošek (KDU-ČSL).

„Ťok postupoval legálně,“ podpořil ministra  Zbyněk Stanjura a uznal, že soutěž byla úspěšná, „Jak se ale stal členem týmu Faltýnek? Vyjednávat  přeci znamená být členem týmu…Vystupoval jménem zástupce zadavatele?“.

„Kontakt zadavatee nebo jeho zástupce s kterýmkoli uchazečem – tím spíše jen jedním z nich – by vedl nemilosrdně ke zrušení soutěže – kdyby se o těch schůzkách vědělo. To by byl jediný zákonný postup pro porušení transparentnosti,“ zdůraznil Stanjura.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]