„Faltýnkovo historické školení o vypsání tendru neřešíme. V čem spočívala vaše role prostředníka? Můžete vyvrátit, že jste pronesl výrok ´Je třeba udělat, co chce Kapsch´?,“ ptá se pirát Jakub Michálek.

„Já bych se úsporou 15 miliard pochválila. Proč to pan Faltýnek neudělal? Byla by to přirozená reakce politika, který chce být znovu zvolený,“ reagovala na Faltýnka poslankyně Pekarová Adamová (TOP 09). „Média o pozitivní informace nestojí,“ odbyl její námitku Faltýnek.

„Je zvláštní, že v rámci jedné stran máte potřebu suplovat vlastního ministra,“ podivoval se nad Faltýnkovým postupem Jan Bartošek (KDU-ČSL).

„Ťok postupoval legálně,“ podpořil ministra  Zbyněk Stanjura a uznal, že soutěž byla úspěšná, „Jak se ale stal členem týmu Faltýnek? Vyjednávat  přeci znamená být členem týmu…Vystupoval jménem zástupce zadavatele?“.

„Kontakt zadavatee nebo jeho zástupce s kterýmkoli uchazečem – tím spíše jen jedním z nich – by vedl nemilosrdně ke zrušení soutěže – kdyby se o těch schůzkách vědělo. To by byl jediný zákonný postup pro porušení transparentnosti,“ zdůraznil Stanjura.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner