Neschopná vláda a protekční očkování. Skončit by měli Blatný i Babiš

reprofoto/ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) | FOTO: reprofoto/ČTK

Očkování v České republice nefunguje. Narozdíl od ostatních států jsme pomalí, a tak mohou zbytečně umírat ohrožení občané. A ještě horší je poslední informace Seznam Zpráv o tom, že se u nás i z toho mála očkují přednostně lidé, kteří to vůbec nepotřebují. Další (kolikáté už?) selhání vlády. Je úplně jedno, jestli jsme nebo nejsme uprostřed krize, ministr zdravotnictví Jan Blatný by měl na hodinu skončit a ten neschopný chaotik na místě předsedy vlády hned poté.

Noviny Andreje Babiše MF DNES a Lidovky nepovažují kauzu přednostního očkování za závažnou, takže jí ani nevěnují samostatné texty. Proč taky, ono se na Mafru třeba brzy dostane, patří ostatně do holdingu Agrofert. Jistě nikdo nepochybuje, že se najde důvod, proč by právě tam měly vakcíny dorazit velice brzy.

Jediné, co Andrej Babiš udělal, bylo, že v úterý odjel do očkovacího centra v Brně, které nezařídil, vyfotil se v něm a zase rychle odjel. Pokračuje v taktice „aby to vypadalo“ a stále jako by si neuvědomoval, že tady se hraje o životy konkrétních lidí. Vakcíny nemáme, jehly nemáme, očkovací centra budují kraje, senioři se mají registrovat na očkování online a úředníci a jejich příbuzní dostávají od Babiše a Blatného očkovací látku určenou pro někoho úplně jiného.

Copak ani tohle nestačí? Jestli chce někdo tvrdit, že by se situace zhoršila, kdyby tahle vláda okamžitě skončila, tak je blázen. Horší už to totiž být nemůže. Kdybychom na ulici našli náhodné kolemjdoucí a poslali je do Strakovy akademie, lze poměrně s jistotou očekávat, že by aktuální situaci zvládli lépe.

Mnoho z těch, kteří v příštích týdnech zemřou, mohlo dostat alespoň nějakou z těch mála vakcín, které šly úředníkům členů naší vlády. Větší skandál už si lze představit jen těžko. Babiš ani Blatný samozřejmě neodejdou. Jedná se ale o věc, kterou by si měli dobře zapamatovat všichni ti, které se předseda vlády a jeho parta pokusili uplatit pěti tisíci korunami. To je za ohrožení života, případně za další měsíce v nucené izolaci, opravdu málo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner