Neskutečná drzost: Vrah se v masce klauna vrátil na místo činu krást

Ilustrační foto  (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Nemravnost, která bere dech, převedl sexuální delikvent, jenž nyní čelí třinácti obviněním. Do domu, v němž znásilnil a udusil zdejší obyvatelku, se po dvou dnech vrátil. Jak uvádí deník New York Post, chtěl zde krást, ale odhalily ho bezpečnostní kamery. 

Třiatřicetiletý Joseph Johnson předvedl neskutečnou drzost. Odsouzený sexuální delikvent loni v září vnikl do domu na Long Islandu, kde napadl, znásilnil a uškrtil ženu, která v něm bydlela. Po vloupání do několika automobilů to bylo podruhé, co se 19. září 2020 dostal do křížku se zákonem.

V tu dobu ovšem byla policie bezradná a netušila, kdo děsivý čin, spojený s krádeží hotovosti oběti, spáchal. Johnson se ale záhy usvědčil de facto sám. Dva dny po vraždě se totiž rozhodl do domu vrátit a vykrást ho.

Nevěděl však, že majitel nemovitosti po napadení ženy instaloval bezpečnostní kamery. Johnsonovi tak nepomohl ani fakt, že si na loupež vzal masku klauna, která ho měla ochránit před identifikací. 

Policie však právě ze záznamu z monitorovacího systému pachatele poznala a díky shodě DNA ho usvědčila i z předešlých zločinů. Nyní čelí Joseph Johnson třinácti obviněním.

Soudce Nejvyššího soudu okresu Suffolk stanovil kauci na 500 000 dolarů (zhruba 10,5 milionu korun) v hotovosti. Soud proběhne 9. března.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]