Neslyšícího otce šokovala jeho dcera. V roce na něj prvně “promluvila” znakovou řečí

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Každý rodič má velkou radost, když jeho potomek dokáže něco nového, pro něj jedinečného. To, co zažil muž, který je hluchý, však překoná všechny možné zážitky, které si lze s dětmi představit. Informuje o něm The Mirror.

Neslyšící muž se vypravil se svou manželkou a dcerou do nákupního centra. Na tom by nebylo nic zvláštního, protože s rodinou takové “výlety” dělali běžně. Tentokrát se ovšem stala věc, na níž pyšný otec nikdy nezapomene. 

Zachary, který na TikToku vystupuje pod uživatelským jménem @oursignedworld, byl ohromen, když se s ním malé dítě pokusilo komunikovat pomocí znakové řeči. Holčička svému otci naznačovala, že slyší plakat jiné dítě. 

„Jsem neslyšící a moje dcera je slyšící. Tohle je poprvé, co se mi pokusila tlumočit,“ napsal pod video na TikToku Zachary. Malá Madison se při procházce po supermarketu najednou zastavila, upustila všechno, co měla v rukou a svému tátovi naznačovala, co slyší. Ukázala také, z jaké strany zvuk jde.

Od svého zveřejnění klip nasbíral více než pět milionů lajků, komentovalo ho neskutečných 15,5 tisíce lidí. „Chytrá holčička. Učí se dva jazyky dohromady a propojuje je při interakci ve svém světě. Super batole!” napsal jeden z nich. 

Zach a jeho žena Courtney, která je také slyšící, učí svou dceru mluvit a používat znakovou řeč současně. „Znakovou řeč používáme ke komunikaci jako rodina, ale Madison a já používáme také mluvenou angličtinu,“ vysvětlila Courtney na jejich kanálu na YouTube.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články