Nesmíme si říct, že výsledek voleb je jistý. Je třeba k nim jít

Petr Pavel, Andrej Babiš (ANO) (Pavel Hofman / FORUM 24 / ČTK)

Petr Pavel, Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24 / ČTK

Šéf hnutí ANO má v poslední době velkou smůlu, což je ovšem pro naši zemi dobře. Prohrává jedny volby za druhými a pevně doufejme, že tato série ještě neskončila. Babišovci podlehli v souboji o poslaneckou sněmovnu, favoritka Andreje Babiše Jana Nagyová pak nezískala senátní křeslo na Jihlavsku, kde nestačila na předsedu horní parlamentní komory Miloše Vystrčila a nepomohlo jí masivní burcování veřejnosti proti soupeři ani nadprůměrná volební účast. A do třetice, sám Babiš v prvním kole prezidentských voleb skončil až druhý za generálem Petrem Pavlem. To je dost důležité zvláště proto, že v předcházejícím klání o hlavu státu skončil demokratický kandidát profesor Jiří Drahoš také až na druhém místě a nevyhrál.

Nyní je tedy situace poněkud příznivější, protože agent komunistické StB Babiš s krycím jménem Bureš rovněž nezvítězil v prvním kole a podle všech prognóz by měl prohrát i to druhé.

Hokejová legenda Jiří Hrdina v tričku Bez Babiše a Okamury bude nejlíp! (FORUM 24)

To je dobře, protože si neumím představit, že by v čele naší země stál někdo, jako je Andrej Babiš. Tedy usvědčený lhář, člověk podezřelý z mnoha špinavých praktik, které dokazují i to, že nepřátelským způsobem připravil jihomoravského sedláka Bohumíra Radu o Agro Jevišovice a manažeři Agrofertu, převedeného Babišem do svěřenských fondů, nechali panu Radovi spálit na jeho poli úrodu. Člověk, který neváhá sáhnout k mafiánským způsobům ve stylu dona Corleoneho, nesmí být prezidentem České republiky. To by pro nás bylo velmi špatným vysvědčením.

Je to ovšem na nás voličích, aby se na Pražský hrad dostal prezident, který budou zárukou slušnosti, demokracie, svobody a dalšího prozápadního směřování naší země. Jenomže to se nestane automaticky. Nestačí si říci, já generála Pavla podporuji, fandím mu, ale k volbám už nepůjdu, protože on má vítězství stejně jisté. To je špatné, jelikož takové úvahy jenom nahrávají Andreji Babišovi, a jsem přesvědčen, že tyto nápady záměrně šíří i jeho lidé, aby mu pomohli vyhrát.

Něco takového nesmíme připustit, proto musíme přijít volit i v druhém kole prezidentských voleb a dát svůj hlas Petru Pavlovi, aby po deseti letech temna konečně zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí.

Autor je zastupitel Středočeského kraje za ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články